MKS Kluczbork znów zwycięski. Tym razem minimalnie pokonał Karkonosze Jelenia Góra

Wiktor Gumiński
Obrońca Mateusz Lechowicz przyczynił się do tego, że jego drużyna zachowała czyste konto. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork wygrał u siebie 1:0 z Karkonoszami Jelenia Góra w spotkaniu 22. kolejki 3 ligi (grupa 3).

O losach spotkania przesądziła akcja z 56. minuty. Dośrodkowanie w pole karne posłał wtedy Krzysztof Napora. Kopniętą przez niego piłkę odbił bramkarz Karkonoszy Wojciech Fościak, po czym dopadł do niej Patryk Tuszyński i dopełnił formalności.

Ogólnie jednak MKS był przeważającą stroną przez cały mecz. Musiał jednak sobie radzić z nisko ustawioną defensywą gości, przez co na otwarcie wyniku przyszło mu trochę poczekać. W pierwszej połowie najbliżej szczęścia był Dawid Wojtyra, który trafił w słupek.

Po strzeleniu bramki, nadal to zespół z Kluczborka dyktował warunki gry. Nie wykorzystał jednak wybornej szansy do podwyższenia wyniku na 2:0, przez co do ostatniego gwizdka musiał być czujny. Ale w defensywie poczynał sobie na tyle stabilnie, że zespół z Jeleniej Góry właściwie nie stworzył żadnej groźnej sytuacji.

Dzięki tej wygranej, MKS umocnił się na 3. miejscu w tabeli grupy 3. Do tego wciąż traci zaledwie punkt do wyprzedzających go ekip Śląska II Wrocław i Rekordu Bielsko-Biała.

MKS Kluczbork – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tuszyński - 56.
MKS : Szczerbal – Lechowicz, Trojanowski, Szota, Napora - Płonka, Wiszniowski (46. Zawada), Nowak, D. Lewandowski (90. K. Lewandowski) - Tuszyński, Wojtyra (85. Włodarczyk).
Żółte kartki (MKS): Trojanowski, Lechowicz, Napora