Młoda Ekstraklasa: Wysoka wygrana Śląska z Lechią

Michał Mormul
Johan Voskamp zdobył bramkę w Młodej Ekstraklasie
Johan Voskamp zdobył bramkę w Młodej Ekstraklasie Polskapresse
Piłkarze Młodego Śląska Wrocław wzięli przykład ze swoich starszych kolegów i pokonali w ligowym starciu Lechię Gdańsk. Zwycięstwo podopiecznych Łukasza Łukasza Becelli było jednak okazalsze, bowiem wygrali oni 5:1.

Pierwsza bramka dla wrocławian padła już w 5. minucie spotkania, gdy bramkę strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Garygi, strzelił Kamil Juraszek. Na kolejne trafienie gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bowiem już 13 minut później było 2:0. Wówczas piłkę do siatki skierował Mateusz Tetłak, który otrzymał idealne podanie od Marcina Przybylskiego.

Trzecia bramka dla Śląska padła w 26. minucie spotkania. Autorem jej był Amir Spahić, który uderzał głową. Pierwsza, i jak się okazało jedyna bramka dla Lechii, padła na 7 minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Wówczas w sytuacji jeden na jeden z Kornelem Saganem znalazł się Jakub Kamiński, któremu pozostało już tylko dopełnienie formalności. Wynik 3:1 odzwierciedlał przebieg pierwszej połowy, bowiem to gospodarze byli stroną przeważającą.

W przerwie spotkania Łukasz Becalla dokonał kilku zmian i na murawie stadionu przy Oporowskiej pojawili się zawodnicy pierwszego zespołu. W tym także ci, którzy wystąpili we wczorajszym meczu pierwszych zespołów - Marcin Kowalczyk oraz Mateusz Cetnarski i to właśnie były zawodnik GKS-u Bełchatów był asystentem przy bramce na 4:1. Szczęśliwym strzelcem okazał się Johan Voskamp. Dla wracającego po kontuzji Holendra było to pierwsze trafienie w oficjalnym spotkaniu od 6 listopada 2011 roku.

Wynik spotkania cztery minuty później ustalił Mateusz Fedyna. Końcowy rezultat mógł być jeszcze bardziej okazały, ale arbiter meczu nie uznał szóstej bramki dla Śląska, dopatrując się spalonego.

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa - Lechia Gdańsk Młoda Ekstraklasa 5:1 (3:1)

Bramki: Juraszek 5, Tetłak 18, Spahić 26, Voskamp 58, Fedyna 62 - Kamiński 38

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa: Sagan - Skrzypczak, Kowalczyk (46 Wasiluk), Juraszek, Spahić (46 Krzeminski), Fedyna (62 Kohut), Stevanović (46 Cetnarski), Sikorski, Garyga, Tetłak (46 Voskamp), Przybylski (46 Góral)

Lechia Gdańsk Młoda Ekstraklasa: Rosa - Czerwiński, Zbrzyzny, Powszuk, Karwat, Kaszuba (65 Gac, 81 Preizner), Żmijewski, Wiśniewski, Kamiński, Szamp, Kugiel

Sędzia: Michał Mularczyk (Łódź)