Mundial 2014. Włosi rozczarowali, tylko remis z Luksemburgiem (ZDJĘCIA)

Szymon Janczyk
W ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata w Brazylii, reprezentacja Włoch zremisowała w Perugii z Luksemburgiem 1:1. Selekcjoner Cesare Prandelli nie przejmuje się jednak tym wynikiem.

Perugia dotychczas była szczęśliwym miejscem dla Włochów, którzy wygrali wszystkie pięć spotkań reprezentacji rozgrywanych w tym mieście. Passę przerwał dopiero słabiutki Luksemburg, który w ostatnich minutach gry strzelił bramkę dającą cenny remis.

W 9 minucie spotkania wynik otworzył Claudio Marchisio, któremu asystował Mario Balotelli. Szybka bramka sprawiła, że Włosi mogli wygrać ten mecz bardzo wysoko. Niespodziewanie, przez długi czas utrzymywało się jednak zaledwie jednobramkowe prowadzenie Italii. To zemściło się pod koniec spotkania, kiedy po rzucie rożnym dla gości piłkę do siatki Gianlluigiego Buffona skierował po strzale głową obrońca Maxime Chanot. Reprezentacja Włoch grająca w najsilniejszym zestawieniu nie zdołała odwrócić już losów tego spotkania.

Na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner Squadra Azzurra, Cesare Prandelli zdawał się jednak nie przejmować tym wynikiem: - Nie wyciągałbym wniosków po tym spotkaniu. Mieliśmy sporo niewykorzystanych sytuacji, w tym dwie Balotellego i to się na nas zemściło. Wiem jednak co musimy poprawić i w następnych dniach będziemy mocno pracować nad tymi elementami - powiedział dziennikarzom Prandelli.

Włosi zagrali w składzie: Buffon - De Sciglio, Chiellini, Bonucci (Darmian), Abate - Pirlo (Aquilani), Marchisio, Verratti (Cassano), De Rossi, Candreva (Insigne) - Balotelli (Cerci)

Włochy - Luksemburg 1:1 (1:0)

Bramki: dla Włoch - Claudio Marchisio (9); dla Luksemburgu - Maxime Chanot (85).