Mundial 2018. Francja wrzuciła trójkę Włochom. Udany test przed turniejem w Rosji

JCZ
Francja - Włochy 3:1
Francja - Włochy 3:1 AFP/East News
Mecze towarzyskie. Jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w MŚ 2018 nie sprawił zawodu swoim kibicom. Francja, bo o nie mowa, pokonała na stadionie w Nicei Włochy 3:1. Po bramce zdobyli zawodnicy mniej (Antoine Griezmann) lub bardziej (Samuel Umtiti, Ousmane Dembele) łączeni z FC Barceloną.

Francja objęła prowadzenie w 8 minucie. Wtedy to stoper Samuel Umtiti dobił uderzenie Kyliana Mbappe, do którego piłkę skierował Benjamin Pavard. Nim Włosi zdążyli się otrząsnąć, padła bramka na 2:0. Rzutu karnego nie zmarnował bowiem Antoine Griezmann. Straty przed zejściem do szatni zmniejszył o połowę Leonardo Bonucci, poprawiając w 36 minucie po Mario Balotellim.

Podczas meczu wykorzystano technologię VAR. Goście – na czele z nowym trenerem Roberto Mancinim - mieli pretensje, że nie odgwizdano im jedenastki po faulu na Balotellim:

W drugiej połowie Francuzi potwierdzili, że są o klasę lepszym zespołem. W 63 minucie wynik na 3:1 ustalił Ousmane Dembele. Zawodnik na co dzień występujący w FC Barcelonie technicznym uderzeniem nie dał szans na skuteczną obronę.

Przed Mundialem w Rosji Francję czeka jeszcze mecz kontrolny ze Stanami Zjednoczonymi (9 czerwca). Rywalizację w grupie C „Trójkolorowi” rozpoczną natomiast 16 czerwca od spotkania z Australią (godzina 12:00).

Francja – Włochy 3:1 (2:1)

Bramki: Umtiti 8’, Griezmann 28’ (k.), Dembele 63’ - Bonucci 36’
Żółta kartka: Pellegrini
Sędziował: A. Taylor (Anglia)
Mecz rozegrano na stadionie w Nicei – jednej z aren Euro 2016

Francja: Lloris – Pavard, Rami, Umtiti, Lucas (62’ Mendy) – Tolisso (77’ Matuidi), Pogba (87' N'Zonzi), Kante – Mbappe (83' Thauvin), Griezmann (77’ Giroud), Dembele (71’ Lemar).

Włochy: Sirigu – D’Ambrosio (74’ Florenzi), Bonucci, Caldara, De Sciglio – Pellegrini (66’ Cristante), Jorginho (78’ Bonaventura), Mandragora – Berardi (74’ Insigne), Balotelli (86' Belotti), Chiesa (90' Zappacosta).