Neymar i Suarez zapewnili Blaugranie zwycięstwo nad BATE [RELACJA, ZDJĘCIA]

Grzegorz Ignatowski
W spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej zawodnicy Luisa Enrique pokonali na Camp Nou BATE Borysów 3:0 po golach Neymara i Luisa Suareza.

Barcelona szybko chciała rozstrzygnąć losy tego spotkania i od początku meczu ruszyła do ataku. Efektem takiej gry były doskonałe sytuacje Suareza i Neymara. Ten pierwszy oddał niecelny strzał, a drugi przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Ofensywna postawa miała jednak skutki uboczne. Po jednej z akcji gości sędzia podyktował rzut wolny w odległości 17 metrów od bramki ter Stegena. Do piłki podszedł Igor Stasević, lecz jego potężne uderzenie trafiło prosto w ręce bramkarza Barcelony.

Katalończycy wciąż atakowali i w 30 minucie w końcu udało im się dopiąć swego. Mladenović sfaulował w polu karnym Munira i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Neymar, który nie biorąc żadnego rozbiegu wpakował piłkę w prawy róg bramki Syarheya Chernika.

Chwilę później Barca mogła już prowadzić 2:0. Po błyskawicznej akcji w doskonałej sytuacji znalazł się Adriano. Brazylijczyk oddał lekki strzał, czym zupełnie zaskoczył Chernika, ale na szczęście dla Białorusinów piłka jedynie odbiła się od słupka.

W drugiej połowie przewaga wciąż była po stronie Barcelony. Efekty mogły przyjść już w 51 minucie, ale wówczas Chernik obronił piłkę po uderzeniu, a właściwie wejściu wślizgiem Luisa Suareza. Dziesięć minut później Suarez w końcu miał powód do zadowolenia. Naymar zagrał kapitalną piłkę do Urugwajczyka, ten przyjął ją w polu karnym i strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższył wynik meczu na 2:0.

W tym momencie gospodarze mogli już się rozluźnić. Tyle że Neymar i Suarez wcale nie myśleli o oszczędzaniu sił. Brazylijczyk mógł strzelić kolejną bramkę w 67 minucie, a "El Pistolero" mógł zdobyć gola 180 sekund później. Temu pierwszemu przeszkodził bramkarz, a ten drugi uderzył minimalnie niecelnie. Jak się później okazało wyrok został jedynie odłożony w czasie. W 83 minucie Suarez popędził z piłką prawym skrzydłem, po czym dograł ją do Neymara, a ten przy asyście jednego z obrońców wpakował piłkę do siatki z siedmiu metrów, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0.