Nowa Zelandia wygrała z Serbią

Zbyszek Anioł
W Klagenfurcie spotkały się dwie reprezentacje, które od jedenastego czerwca będą walczył o Puchar Świata. Na Wörthersee Stadion Nowa Zelandia wygrała z Serbią (1:0).

Jedynego gola w meczu zdobył napastnik Gold Coast United Shane Smeltz. Trener kadry Serbii nie dał tym razem szansy bramkarzowi Zagłębia Lubin - Borisowi Isailoviciovi, który walczy o wyjazd do Republiki Południowej Afryki. Radomir Antić do pierwszego czerwca będzie musiał skreślić jednego z czterech golkiperów. W pierwszej połowie bronił, będący pewny gry na mundialu Vladimir Stojkovic, a po przerwie zmienił go Andjelko Djuricic z União Leiria.

Oprócz Isailovicia cały mecz na ławce rezerwowych spędził Zeljko Brkic (Vojvodina). W tej sytuacji wydaje się, że to właśnie ta dwójka powalczy o pozycję numer trzy w serbskiej bramce.

Nowa Zelandia - Serbia 1:0 (1:0)