Oceniamy piłkarzy po meczu Rosja - Czechy

Grzegorz Iwanowski
Prezentujemy oceny piłkarzy po drugim spotkaniu mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Rosjanie zwyciężyli z Czechami 4:1. Sprawdźcie, kto był najlepszy na boisku we Wrocławiu!

Czytaj również: Arszawin najlepszym zawodnikiem meczu Rosja - Czechy

Rosja:

Wiaczesław Małafiejew - 7 - Bardzo dobry mecz zmiennika Akinfiejewa. Miał niewiele do roboty, ale jeśli już musiał interweniować, robił to bezbłędnie. Nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy bramce Pilara. Po tym spotkaniu wyrósł na podstawowego golkipera reprezentacji Rosji.

Aleksandr Aniukow - 6 - Pewny punkt obrony. Za każdym razem wiedział co zrobić z piłką, która wstrzeliwana była w pole karne Rosjan.

Aleksiej Bierezucki - 6 - Kolejny pewny obrońca Sbornej. Nie dał zbyt wiele pograć Milanowi Barosowi.

Siergiej Ignaszewicz - 6 - Solidnie i bez pomyłki, czyli tak jak powinien zagrać obrońca. Spokojnie rozbijali ataki rywala, tworząc prawdziwy rygiel na środku obrony razem z Bierezuckim.

Jurij Żyrkow - 6 - Główny winowajca przy stracie bramki. Nie utrzymał linii spalonego, dzięki czemu Pilar znalazł się sam na sam z Małafiejewem. Aktywny w ofensywie.

Roman Szyrokow - 7 - Zdyscyplinowany taktycznie piłkarz, dobry w walce fizycznej. Typ piłkarza, który na boisku jest niewidoczny, ale wykonuje bardzo dużą pracę. Strzelec drugiej bramki dla swojego zespołu.

Igor Denisow - 6 - Pomocnik Zenita dzielił i rządził w środku pola. Kolejny zdyscyplinowany taktycznie gracz reprezentacji Rosji.

Konstantin Zyrianow - 6 - Skuteczny w defensywie i dobrze wprowadzający piłkę do akcji ofensywnych.

Alan Dzagojew - 7 - Świetnie znalazł się w polu karnym Czechów otwierając wynik spotkania. Bardzo dobra praca w ofensywie, dzięki błyskotliwości i szybkości stwarzał duże zagrożenie pod bramką rywala.

Andriej Arszawin - 8 - Bez wątpienia najlepszy piłkarz meczu. Błyskotliwy i pracowity. To dzięki jego podaniom Rosjanie strzelili dwie bramki Czechom. Kiedy trzeba było pomagał kolegom z obrony. Kapitan zespołu z krwi i kości. Szkoda, że nie przypieczętował swojego występu bramką.

Aleksandr Kierżakow - 5 - Bardzo nieskuteczny pod bramką Petra Cecha. W 64. minucie mógł strzelić bramkę na 3:1. Niestety, fatalnie przestrzelił. Na 20 minut przed końcem został zmieniony przez Romana Pawluczenkę.

Rezerwowi:
Roman Pawluczenko - 7 - Wszedł za nieskutecznego Kierżakowa i strzelił bramkę "wkręcając" w murawę obrońców Czech. Świetnie odnalazł się w roli jokera reprezentacji.

Aleksandr Kokorin - grał zbyt krótko.

Czechy:

Petr Cech - 4 - Bardzo słaby występ jednego z bohaterów majowego finału Champions League. Niepewny na przedpolu, a przy dwóch bramkach mógł spisać się zdecydowanie lepiej.

Theodor Gebre Selassie - 6 - Jeden z jaśniejszych punktów zespołu. Kilka razy udzielał się w ofensywie na prawym skrzydle, nie dał zbyt wiele pograć Żyrkowowi.

Roman Hubnik - 3 - Słaby mecz Hubnika, jak i całej obrony Czechów. Przy stracie bramek mógł zachować się lepiej. Trener Bilek w kolejnych meczach powinien postawić na Lomberskiego.

Tomas Sivok- 3 - Razem z Hubnikiem mieli problemy z ofensywnymi piłkarzami Rosji. Problemy z kryciem spowodowały, że to rywale mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Michal Kadlec - 4 - Bezbarwny przez cały mecz. Zostawił zbyt dużo miejsca skrzydłowym Sbornej.

Jan Rezek - 4 - Niewiele wniósł w pierwszej połowie do gry Czechów. Przegrywał pojedynki fizyczne z Rosjanami. W przerwie zmieniony przez Hubschmana.

Vaclav Pilar - 6 - Strzelec bramki dla swojego zespołu. Bezbłędnie wykorzystał podanie od Jiracka i pewnie wykończył akcję swojego zespołu.

Jaroslav Plasil - 5l - Jedyną pozytywną rzeczą zasługującą na komentarz w grze Plasila były stałe fragmenty gry. Piłki bite przez pomocnika Bordeaux w pole karne rywala to jedyne zagrożenie w tym spotkaniu ze strony Czechów.

Petr Jiracek - 7 - Defensywny pomocnik Wolfsburga wziął na siebie ciężar gry swojego zespołu. Niestety, jego strzały z dystansu w większości wypadków były blokowane, lub lądowały w rękawicach dobrze dysponowanego Małafiejewa. Asystował przy bramce Pilara.

Tomas Rosicky - 5 - Próbował, starał się, jednak kapitanowi reprezentacji Czech dzisiejszego wieczoru niewiele wychodziło. Pomocnik Arsenalu był bardzo nieskuteczny i niedokładny w swoich poczynaniach. Jedno z większych rozczarowań meczu.

Milan Baros - 3 - Podstawowy napastnik reprezentacji Czech zawiódł na całej linii. Przez 90 minut meczu był niewidoczny i bezużyteczny.