Oceny Cracovii za mecz z Piastem. Najwyżej Covilo i Szczepaniak

Marcin Chycki
Cracovia - Piast Gliwice 5:1
Cracovia - Piast Gliwice 5:1 Ryszard Kotowski
Cracovia nie dała szans gościom z Gliwic i rozgromiła ich na własnym stadionie 5:1. Podopieczni Jacka Zielińskiego po blamażu w rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy zagrali koncertowo i z premedytacją wykorzystali słabości swoich rywali. Oto oceny, jakie im wystawiliśmy za spotkanie z Piastem.

GRZEGORZ SANDOMIERSKI (6) - Nie miał zbyt dużo do roboty, ale kilka razy uratował swoją drużynę dobrym czytaniem gry przeciwnika. Świetne wyjście w 1. połowie, które zapobiegło stracie bramki.

JAKUB WÓJCICKI (7) - Solidna gra obronna dochodzi do tego dobre dośrodkowanie i asysta przy pierwszym golu Covilo.

ROBERT LITAUSZKI (6) - Kilka drobnych błędów ściągniętego latem Węgra, ale bez większych konsekwencji. Ogólnie przyzwoity występ.

HUBERT WOŁĄKIEWICZ (7) - Dobre powroty obrońcy Cracovii, solidna gra w powietrzu.

LUIS CARLOS DELEU (7) - Oprócz kardynalnego błędu po którym padła bramka dla Piasta, mecz może zaliczyć do bardzo udanych. Częste wyjścia ofensywne. Zabrakło mu trochę szybkości w ataku, ale po kilku próbach znalazł się w odpowiednim momencie w polu karnym i zapisał się na liście strzelców.

MIROSLAV COVILO (8,5) - Bardzo dobry mecz pomocnika "Pasów". Świetna gra głową, dobre wejścia do ataku i w końcowym rozrachunku dwie bramki.

DAMIAN DĄBROWSKI (8,5) - Problemy związane z kontuzją zdecydowanie zostawił już za sobą. Serce zespołu i mózg operacji w jednym. Dobre rozegranie piłki, dokładne podania i bardzo efektowna asysta przy golu Szczepaniaka.

MATEUSZ SZCZEPANIAK (8) - Wymarzony debiut byłego zawodnika Podbeskidzia. Mimo krótkiego pobytu w Krakowie dobrze rozumiał się z kolegami z drużyny. Bardzo aktywny na skrzydle i gol to dobry prognostyk dla Szczepaniaka i "Pasów" na ten sezon.

MATEUSZ CETNARSKI (6,5) - Nie błyszczał tak jak przyzwyczaił do tego w poprzednim sezonie, ale przyzwoity występ na środku pola. Zaliczył asystę przy golu Deleu.

ERIK JENDRISEK (6) - Solidny występ Słowaka, w kilku sytuacjach mógł jednak zachować się lepiej. Wyprowadził kilka groźnych podań, a w 1. połowie był bliski zapisania na swoim koncie asysty.

MARCIN BUDZIŃSKI (7) - Dobry w odbiorze piłki, ale były momenty gdzie zbyt ostro potraktował piłkarzy rywala. Cały mecz szukał sytuacji do strzelenia bramki i po niewykorzystanej sytuacji Wdowiaka posłał odbitą piłkę do siatki.

Wchodzili z ławki

TOMAS VESTENICKY (-) - Mało czasu spędził na murawie do oceny, ale w tym czasie dość przyzwoity występ

BARTOSZ KAPUSTKA (-) - Na murawie pojawił się na ostatni kwadrans, przeprowadził kilka groźnych rajdów skrzydłem.

MATEUSZ WDOWIAK (-) - Wszedł w ostatnich minutach i zmarnował sytuację bramkową, która powinna być wykorzystana.