Oceny Lecha za mecz z Lechią: piłkarze Kolejorza mają nerwy ze stali

Maciej Brzeziński
Radosław Majewski zdobył zwycięską bramkę w meczu z Lechią
Radosław Majewski zdobył zwycięską bramkę w meczu z Lechią Adrian Wykrota / Polska Press
Lech Poznań ciągle niepokonany. Piłkarze Nenada Bjelicy pokonali w hicie 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechię Gdańsk 1:0. Jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza?

Matus Putnocky – praktycznie przez całe spotkanie był bezrobotny. Pierwszy poważny sprawdzian miał dopiero w 38. minucie, kiedy to strzał Rafała Wolskiego sparował na rzut rożny.
Ocena: 6

Tomasz Kędziora – miał drobne problemy ze Sławomirem Peszko, ale nie dał się sprowokować skrzydłowemu Lechii.
Ocena: 6

Maciej Wilusz – kibice i eksperci nie spodziewali się, że doświadczony stoper zagra od pierwszej minuty. On wyszedł na murawę i nie popełniał większych błędów.
Ocena: 6

Jan Bednarek – spokojny, opanowany i pewny punkt poznańskiej defensywy.
Ocena: 6

Wołodymyr Kostewycz – Ukrainiec ma żelazne płuca. Biegał po całej długości i szerokości boiska. Dobrze się ustawiał i asekurował kolegów z drużyny.
Ocena: 7

Łukasz Trałka – bardzo dobry mecz kapitana Lecha. Doskonale czytał grę i przerywał groźne akcje piłkarzy z Gdańska. Rozpoczął też akcję, po której padł gol na wagę trzech punktów.
Ocena: 7

Abdul Aziz Tetteh – grał bardzo zdecydowanie, a rywale odbijali się od niego jak od ściany. Mógł zdobyć gola, ale zabrakło precyzji.
Ocena: 7

Maciej Makuszewski – jak zwykle dużo biegał na skrzydle. Często jednak podejmował złe decyzje, co było ze szkodą dla drużyny.
Ocena: 6

Radosław Majewski – kreator akcji ofensywnych Kolejorza. Doskonale wiedział kiedy zwolnić, a kiedy przyśpieszyć grę. W 70. minucie wykorzystał podanie Robaka i strzelił zwycięskiego gola.
Ocena: 7

Szymon Pawłowski – nie był to najlepszy mecz skrzydłowego Kolejorza. Mógł w 18. minucie otworzyć wynik, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Dusan Kuciak.
Ocena: 4

Marcin Robak – najlepszy strzelec Lecha nie strzelił gola, ale rozegrał bardzo dobre zawody. Wysoko wychodził po piłkę i miał wiele ciekawych zagrań, po których koledzy z drużyny mieli dogodne sytuacje. To właśnie po jego asyście padł zwycięski gol.
Ocena: 7

REZERWOWI
Darko Jevtić
– tym razem rozpoczął mecz na ławce, ale gdy się pojawił to wszędzie było go pełno. Był bliski zdobycia bramki po rzucie wolnym.
Ocena: 6

Maciej Gajos – zagrał ostatni kwadrans meczu. Dał bardzo dobrą zmianę i zabezpieczał tyły, co było potrzebne w końcowych minutach spotkania.