Oceny Lecha za mecz z Legią: Kolejorz zagrał solidnie, ale bez błysku

Maciej Brzeziński
Oceny Lecha za mecz z Legią: Kolejorz zagrał solidnie, ale bez błysku Grzegorz Dembinski
Lech Poznań mimo prowadzenia 1:0 w 82. minucie przegrał na własnym stadionie z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski decydująca bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Matus Putnocky – Słowak nie miał nic do powiedzenia przy golach strzelonych przez legionistów. Obronił też mocne strzały Vadisa i Kucharczyka w pierwszej części gry.
Ocena: 5

Tomasz Kędziora – dużo biegał, walczył, ale zaliczył kilka poważnych strat. Mógł zostać bohaterem Lecha, bo to właśnie on zdobył gola na 1:0. Niestety lechici nie dowieźli zwycięstwa do końca.
Ocena: 5

Lasse Nielsen – dobrze asekurował kolegów i był zawsze tam, gdzie być powinien. Grał bardzo pewnie. Miał drobne kłopoty z Michałem Kucharczykiem, ale wychodził z nich obronną ręką.
Ocena: 6

Jan Bednarek – grał słabiej niż zwykle. Kilka razy spóźniony.
Ocena: 5

Wołodymyr Kostewycz – pierwsza połowa była bardzo dobra w jego wykonaniu. Dużo biegał i angażował się niemalże w każdą akcję ofensywną. W drugiej był całkowicie niewidoczny i miał spory "udział" przy bramce Hamalainena.
Ocena: 4

Łukasz Trałka – nie włączał się w akcje ofensywne i nie zbierał tyle piłek w środku pola, co zazwyczaj.
Ocena: 4

Maciej Gajos – długimi fragmentami meczu był jednym z lepszych piłkarzy Lecha na boisku. Mógł w 4. minucie strzelić gola, ale zabrakło kilku centymetrów, aby dopadł do piłki.
Ocena: 5

Szymon Pawłowski – to nie jest ten sam Pawłowski, co kiedyś. Brakuje jego rajdów w bocznych sektorach boiska.
Ocena: 4

Radosław Majewski – solidny występ tego zawodnika. W pierwszej części był jedną z najjaśniejszych postaci Kolejorza. W drugiej połowie brakowało mu kreatywności.
Ocena: 5

Darko Jevtić – dużo biegał, grał 1 na 1 i zaliczył asystę przy golu Kędziory.
Ocena: 5

Dawid Kownacki – mecz z Legią na pewno odczuje w kościach. Był chyba najczęściej faulowanym graczem Lecha. Obrońcy Legii nie pozwolili mu rozwinąć skrzydeł.
Ocena: 4

REZERWOWI
Maciej Makuszewski – wszedł na boisko, aby rozruszać ofensywę Kolejorza. Nie rozruszał.
Ocena: 3

Marcin Robak – ożywił grę Lecha. Brał się za rozgrywanie piłki, a obrońcy Legii mieli z nim sporo problemów. W 90. minucie mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale zabrakło precyzji.
Ocena: 5

Aziz Tetteh – grał bardzo krótko i to od niego zaczęła się akcja, po której Lech stracił drugiego gola.