Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Termaliką: Zimny prysznic po Jagiellonii

JCZ
Ewidentny faul Wawrzyniaka w polu karnym
Ewidentny faul Wawrzyniaka w polu karnym Sebastian Maciejko
Po bardzo dobrym meczu u siebie naszedł kiepski na wyjeździe. Lechia Gdańsk zremisowała w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 1:1 (0:1). W drugiej połowie jej zawodnicy dali zepchnąć się do defensywy. Oto jak oceniliśmy ich za to spotkanie.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Dusan Kuciak (7) – Był najlepszy po stronie Lechii (co źle świadczy o zawodnikach z pola). Interweniował bardzo pewnie i skutecznie. Karnego wyczuł, ale piłka była od jego ręki szybsza.

Paweł Stolarski (5) – W sektorach, za które odpowiadał nie było wielkiego zagrożenia. Poprawny występ. Utrzyma miejsce w składzie.

Grzegorz Wojtkowiak (4) – Zagrał na środku obrony za pauzującego Janickiego. O ile w pierwszej częśći wyglądał jeszcze znośnie, to w drugiej wyraźnie spuścił z tonu i trener Nowak postanowił dorzucić trzeciego stopera w osobie Vitorii.

Mario Maloca (3) – Źle wypadł w drugiej połowie. Nie pomagał Wawrzyniakowi. A w ostatniej akcji niezręcznie odbił piłkę ręką, dając argument sędziemu do wskazania na wapno. Karnego wykorzystał Gutkovskis i Lechia zamiast trzech punktów zgarnęła tylko jeden.

Jakub Wawrzyniak (2) – Kompletnie nie wyszło mu to spotkanie. Sprokurował jedenastkę, do której się przyznał, ale sędzia nie zauważył faulu. Widział za to przewinienie na 25 metrze (Guilherme uderzył nad murem, dobra obrona Kuciaka), a kibice Lechii widzieli jak Guba zakręcił dwa lub trzy razy Wawrzyniakiem.

Lukas Haraslin (4) – Miał niezłą okazję na początku, gdy dobrze nabiegł na dośrodkowanie. Uderzył jednak w Pilarza. Później był już typowym „defensywnym skrzydłowym”. Został więc zmieniony.

Rafał Wolski (5) – Miał parę przebłysków. Na uznanie zasługuje jego asysta. Podał nie na „atak serca” do Peszki, tylko w taki sposób, żeby zdążył dobiec i wjechać w pole karne.

Joao Nunes (5) – Wobec grypy Milosa Krasicia zagrał w drugiej linii. Trochę to dziwne, bo Lechia potrzebowała dziś na tej pozycji kreatywnego pomocnika (np. Mili lub Wiśniewskiego), a nie jedynie przyzwoitego destruktora.

Sławomir Peszko (6) – Zrobił to, co do niego należało. Pobiegł do piłki od Wolskiego, wpadł z nią w pole karne i kopnął obok Pilarza. Trzecie trafienie w sezonie (ma też sześć asyst).

Flavio Paixao (4) – Nie brylował jak tydzień temu z Jagiellonią. Raz stanął w sytuacji sam na sam z Pilarzem, zresztą dość spontanicznie, ale nie zdobył bramki.

Marco Paixao (4) – W pierwszej połowie dostał dobrą piłkę od Peszki. Wyprzedził obrońców, uprzedził bramkarza i … kopnął obok prawego słupka.

Weszli z ławki:
Steven Vitoria (5) – Dał niezłą zmianę. Wprawdzie wybijał tyllo na uwolnienie, ale chociaż uspokoił tym nerwową sytuację pod bramką.
Michał Mak i Grzegorz Kuświk grali za krótko, by ich ocenić.