Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Wisłą Płock. Beniaminek sprowadził na ziemię

red
Jakub Wawrzyniak nie popisał się w meczu z Wisłą Płock
Jakub Wawrzyniak nie popisał się w meczu z Wisłą Płock Fot. Karolina Misztal
Lechia Gdańsk nieudanie rozpoczęła sezon w LOTTO Ekstraklasie. Na inaugurację przegrała w Płocku z Wisłą 1:2. Oto jak oceniliśmy podopiecznych Piotra Nowaka za to spotkanie.

Oceny wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Vanja Milinković-Savić (4) – Zawalił pierwszą bramkę. Tak nerwowo nie należy bronić strzałów. Przy karnym nie dopisało mu natomiast szczęście.

Grzegorz Wojtkowiak
(5) – O niebo lepszy od Wawrzyniaka. Interweniował pewnie. Natomiast trochę za rzadko pomagał skrzydłowemu w konstruowaniu akcji.

Rafał Janicki (5) – Występ bez szczególnej historii. Stoper nic nie zawalił, ani nic wielkiego nie wybronił. Piątka wydaje się być wyważoną notą.

Mario Maloca
(4) – Nie krył jak trzeba. Wystarczy prześledzić akcję na 1:1. Mógł się w niej zachować znacznie inaczej, lepiej.

Jakub Wawrzyniak (3) – Niestety miał negatywny wpływ na losy spotkania. Zawalił przy drugiej bramce, bo sprokurował karnego dotknięciem piłki ręką. Może za wcześnie został przywrócony do składu po Euro 2016?

Flavio Paixao
(4) – Nie powalił na kolana. Był zdecydowanie słabszy od swojego brata bliźniaka. Zawołanie na ławkę w 59 minucie jak najbardziej zasadne.

Michał Chrapek (4) – Bez szału. Szybko dostał żółtą kartkę (10 minuta). Może dlatego grał tak asekuracyjnie i nie do końca z pełnym zaangażowaniem.

Milos Krasić (4) – Tym razem słaby w rozegraniu. Za mało ruchu, za dużo przewidywalnych działań. No ale sezon jest długi i za moment ma już okazję do zrehabilitowania się.

Rafał Wolski (4) – Debiut z gatunku tych do zapomnienia. Chyba potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby złapać chemię z drużyną. W kolejnych meczach powinno być lepiej.

Sławomir Peszko
(5) – W 15 minucie zaliczył fajną asystę, a potem niestety przepadł. Jako drugi zszedł z boiska. Już po godzinie gry.

Marco Paixao (6) – W końcu pierwszy gol dla Lechii. Czekał na niego pięć miesięcy. Pewnie dałby radę strzelić go szybciej gdyby nie kontuzje.

Weszli z ławki:
Grzegorz Kuświk
(4) – Wszedł za Flavio Paixao. Nic wielkiego nie wniósł jednak do gry. Sezon zaczyna bez gola. A jego prawdziwy konkurent, czyli Marco Paixao jednak z golem.
Bartłomiej Pawłowski (4) – Zmienił Peszkę. Coś próbował wskórać, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Ciekawe czy w kolejnych meczach będzie mieć bliżej do pierwszego składu. To jego trzecie podejście do Lechii. Dwa wcześniejsze były zupełnie nieudane…
Michał Mak grał zbyt krótko, by go ocenić.