Bartosz Kijeski
Kibice Lecha mieli powody do świętowania.
Kibice Lecha mieli powody do świętowania. Adam Jastrzębowski
Ponad 23 tysiące kibiców zawitało na Enea Stadion, aby zobaczyć ósme derby Poznania w XXI wieku. Lech Poznań przed własną publicznością wygrał z Wartą Poznań 2:0. Bohaterem niebiesko-białej części stolicy Wielkopolski został Kristoffer Velde. Zobaczcie, jak bawili się kibice podczas tego pojedynku.

Kibice na derbach Poznania Lech - Warta. Zobacz zdjęcia z trybun

Patrząc przez pryzmat ostatnich spotkań w ekstraklasie, mecz Lecha z Wartą, który odbył się w piątkowy wieczór, był jednym z najciekawszych starć między tymi ekipami.

Data meczu nie była sprzyjającą dla rodzin z dziećmi, jednak podczas konfrontacji udało się zgromadzić ponad 23 tysiące osób.

Podczas spotkania kibice Lecha się niecierpliwili, bowiem po pierwszych 45 minutach Kolejorz przekroczył barierę 8 godzin bez gola. Na szczęście Lecha Kristoffer Velde wziął sprawy w swoje ręce i ustalił wynik spotkania.

Ostatnie 5 meczów Lecha Poznań z Wartą Poznań:

15 marca 2024: Lech Poznań - Warta Poznań (2:0)
17 Września 2023: Warta Poznań - Lech Poznań (0:2)
8 kwietnia 2023: Lech Poznań - Warta Poznań (2:0)
18 września 2022: Warta Poznań - Lech Poznań (0:1)
14 maja 2022: Warta Poznań - Lech Poznań (1:2)

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Zawodnicy Lecha Poznań przełamali niemoc strzelecką i w 52. minucie zakończyli swoją fatalną passę ponad ośmiu godzin bez gola. Kolejorz wygrał w derbach Poznania z Wartą 2:0. Zobacz, jak oceniliśmy lechitów >>>

Dwie nierówne połowy. Lech Poznań wygrywa po raz ósmy z rzęd...

Warta Poznań znowu nie dała rady wyrwać choćby punktu Lechowi. Tym razem Zieloni przegrali z Kolejorzem 0:2Zobacz oceny zawodników Warty Poznań --->

Warta Poznań ponownie na łopatkach w starciu z Lechem. Zabra...