Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
3. 23.02.2014, sezon 2013/2014, runda wiosenna. Wisła Kraków...

Ostatnie pięć Derbów Krakowa (GALERIA)

3. 23.02.2014, sezon 2013/2014, runda wiosenna. Wisła Kraków - Cracovia 3:1 (F. Smuda - W. Stawowy).
Jako że był to dopiero drugi mecz po przerwie zimowej, forma obu drużyn pozostawała niewiadomą, chociaż lepsze nastroje - po zwycięstwie w Gliwicach - mieli piłkarze Białej Gwiazdy. Ponadto Wisła podchodziła do meczu, będąc, w trwającym sezonie, niepokonana na własnym boisku. Cracovia natomiast musiała przełknąć gorycz porażki na własnym terenie z Zawiszą Bydgoszcz.

Pierwsza połowa należała do Wiślaków, a zwłaszcza do debiutującego Stilicia, który najpierw asystował przy główce Głowackiego, a chwilę później sam podwyższył wynik, pokazując świetne panowanie nad piłką. Nadzieje na korzystny wynik przywrócił Pasom Ntibazonkiza. W 74. minucie koniuszkami palców piłkę wybronił jeszcze Miśkiewicz, ale dwie minuty później nie miał już szans. Piłkarz Cracovii przepięknie strzelił w okienko bramki. Tuż przed golem Garguły, który ustalił wynik meczu, Brożek wybijał piłkę z linii bramkowej, a poprawkę Strausa nad poprzeczkę przenosił bramkarz Wisły. Kto wie jak skończyłby się mecz, gdyby wtedy padła bramka. Jedno nie ulega wątpliwości, piłkarze zaserwowali kibicom świetne widowisko.

Polecamy

Gra piłkarska klasa okręgowa. Naprzód zagra z Kamienną [WYNIKI, RELACJE, TABELA]