Panama przegrywa z Meksykiem, 90 minut Henriqueza

Wojciech Maćczak
Luis Henriquez zagrał 90 minut w meczu reprezentacji Panamy
Luis Henriquez zagrał 90 minut w meczu reprezentacji Panamy Marek Zakrzewski
Pełny występ w spotkaniu reprezentacji Panamy zaliczył Luis Henriquez. Zespół narodowy lewego obrońcy „Kolejorza” przegrał 1:2 z Meksykiem, tracąc tym samym szansę na bezpośredni awans do przyszłorocznych finałów MŚ.

Meksykanie objęli prowadzenie w 40. minucie za sprawą uderzenia Oribe Peralty. Do wyrównania doprowadził dziewięć minut przed końcem spotkania Luis Tejada, który po prostopadłym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali, po czym minął go i trafił do pustej bramki. Panamczycy cieszyli się z remisu zaledwie cztery minuty, bo później efektowny strzał Raula Jimeneza przewrotką dał zwycięstwo 2:1 Meksykowi.

Taki wynik skomplikował sytuację reprezentacji Panamy w eliminacjach MŚ. Zespół Luisa Henriqueza stracił już szanse na zajęcie miejsca w pierwszej trójce, które gwarantowałoby bezpośredni awans na przyszłoroczny mundial. Pozostała im jedynie walka o czwartą pozycję i baraże z Nową Zelandią. Obecnie na czwartym miejscu plasuje się właśnie Meksyk, z trzema punktami przewagi nad Panamą. Zespół Luisa Henriqueza czeka jeszcze pojedynek z liderem grupy, Stanami Zjednoczonymi. Aby zagrać w barażach, Panamczycy muszą pokonać przeciwnika i liczyć na porażkę „El Tri” z Kostaryką.