Peru - Wenezuela LIVE! Finał pocieszenia Copa America początkiem nowej historii?

Atanazy Wojdak
W Copa America dochodzi do ostatecznych rozstrzygnięć. Przedsmakiem niedzielnego finału będzie mecz o trzecie miejsce. Na relację LIVE! ze spotkania Peru - Wenezuela zapraszamy do Ekstraklasa.net od 21.

Peru - Wenezuela LIVE! Relacja na żywo w Ekstraklasa.net

Można się kłócić, co było największym zaskoczeniem tegorocznego Copa America. Dobry występ Wenezueli i awans do tak dalekiej fazy, musi się wśród niespodzianek znaleźć. Ekipa Cesara Fariasa była prawdziwym „czarnym koniem” rozgrywek. Jej zawodnicy chcieliby ten dobry występ przypieczętować zwycięstwem w „finale pocieszenia”.

Prześledźmy drogę obu drużyn do meczu o trzecie miejsce, w kolejności odwrotnej od chronologicznej.

W półfinale, Peru mierzyło się z Urugwajem. Podopieczni Oscara Tabareza przegrali to spotkanie 0:2, Ich marzenia o grze w finale pogrzebał dwukrotnie Luis Suarez. We wcześniejszej fazie, Peruwiańczycy potrzebowali dogrywki by pokonać Ekwador (2:0). Umożliwili to Carlos Lobaton i Juan Manuel Vargas.

W fazie grupowej Peru zajęło trzecie miejsce w grupie C. Pierwsze dwa spotkania (Urugwaj, Chile) zremisowali 1:1, by w końcu pokonać Meksyk (1:0). 4 punkty dały Peruwiańczykom najwyższy bilans z drużyn z trzecich miejsc.

Wenezuela długo męczyła się w półfinale z Paragwajem, ale bramki nie chciały padać ani w podstawowym czasie gry, ani w dogrywce. Mimo, że potrafili w czasie meczu przejąć inicjatywę, w rzutach karnych nie mieli już szczęścia i przegrali 3:5.

Wcześniej Wenezuela wyeliminowała Chile. Przez długi czas w ćwierćfinale utrzymywał się remis, aż w 80. minucie Gabriel Cichero przesądził o awansie. W grupie B drużyna Cesara Fariasa uplasowała się na 2. miejscu, tuż za Brazylią. Przeciw Canarinhos zdołali ugrać bezbramkowy remis. Remisowali też z Paragwajem (3:3), a jedyne zwycięstwo odnieśli przeciwko Ekwadorowi (1:0).

Można się kłócić, co było największą niespodzianką tegorocznego Copa America. Awans Wenezueli do tak dalekiej fazy na pewno musi się wśród takowych znaleźć. Ekipa Cesara Fariasa była prawdziwym „czarnym koniem” rozgrywek. Jej zawodnicy na pewno chcieliby ten dobry występ przypieczętować zwycięstwem w „finale pocieszenia”. Do tej pory Wenezuela jest jedynym zespołem z Ameryki Południowej, który nigdy nie wystąpił w finałach mistrzostw świata. Dzisiejszy sukces może być początkiem nowej piłkarskiej historii tego narodu.

Na papierze Peru wciąż jest faworytem. Jednak nauczyliśmy się już, obserwując ten turniej, by nie przykładać do tego większej wagi. Wszystko rozstrzygnie się w 90 (bądź więcej) minut na boisku w La Placie.

Copa America 2011 - wszystko o Mistrzostwach Ameryki Południowej w Ekstraklasa.net