Pewne zwycięstwo Legii w sparingu z Tęczą

Naszemiasto.pl
Na trzy dni przed wyjazdowym meczem T-Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów, Legia Warszawa pokonała w meczu sparingowym czwartoligową Tęczę Płońsk 3:0.

Sparing z czwartoligową Tęczą był ostatnim meczem kontrolnym przed 10. kolejką T-Mobile Ekstraklasy. Przed spotkaniem obaj trenerzy umówili się, że pierwsza połowa będzie trwała 45 minut a druga pół godziny.

Maciej Skorża w pierwszej części postanowił sprawdzić zawodników, którzy nominalnie nie mieszą się w pierwszym składzie Legii. Na boisku pojawili się m.in: Jakub Kosecki, Inaki Astiz, Daniel Łukasik czy Srdja Kneżević. Taka Legii nie potrafiła w pierwszej połowie strzelić gola czwartoligowcowi.

W drugiej części meczu Skorża postawił na swoich najlepszych zawodników. Jedyna zmiana w stosunku do ostatnich spotkań w ekstraklasie i Lidze Europy to występ Marijana Antolovica w bramce. Chorwacki golkiper w drugiej połowie nie puścił żadnej bramki, a jego kolegom z pola udało się trafić trzykrotnie. Dwa gole zdobył Maciej Rybus a jednego dołożył niezawodny Danijel Ljuboja.

Na bocznym boisku stadionu przy Łazienkowskiej Legia zwyciężyła z Tęczą Płońsk 3:0, choć gdyby legioniści byli bardziej skuteczni w pierwszej połowie, wynik mógłby być bardziej okazały. Teraz przed "Wojskowi" spotkania z Ruchem Chorzów, Rapidem Bukareszt (Liga Europy), dwumecz z Widzewem (Ekstraklasa i Puchar Polski) oraz zamykający październik pojedynek z Lechem w Poznaniu.

Legia Warszawa - Tęcza Płońsk 3:0 (0:0)

Bramki:
Maciej Rybus 55', 62', Danijel Ljuboja 58'

Legia Warszawa (I połowa): Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Dickson Choto, Srdja Kneżević - Jakub Kosecki, Daniel Łukasik, Janusz Gol, Moshe Ohayon, Michał Kucharczyk - Maciej Górski