Pewne zwycięstwo Sevilli, cały mecz Krychowiaka (ZDJĘCIA)

Joachim Martecki, mgs
Sevilla odniosła zwycięstwo 2:0 nad Getafe w meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Carlos Bacca i Aleix Vidal, a cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak.

W pierwszej połowie dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Sevilla była znacznie bliżej pierwszego gola, jednak piłkarzom gospodarzy brakowało dokładnego ostatniego podania. Po dwóch kwadransach gry kolumbijski snajper Carlos Bacca staną oko w oko z bramkarzem rywali, jednak gola pozbawił go sędzia liniowy, który błędnie odgwizdał spalonego. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej w zamieszaniu w polu karnym drużyny przyjezdnej podczas rzutu rożnego, Grzegorz Krychowiak padł na ziemię. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a Bacca wykorzystał karnego. Faul jednak był mocno naciągany.

Drugie 45 minut było bardziej wyrównane, jednak nadal brakowało stuprocentowych okazji. Z dobrej strony pokazywał się stoper Getafe, Naldo. W 87 minucie przed kapitalną szansą na wyrównanie stanął Diogo Figueiras, ale fantastyczną interwencją popisał się golkiper Sevilli Rico. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później szybki atak na gola zamienił Aleix Vidal i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po raz kolejny dobre spotkanie zagrał Krychowiak. Reprezentant Polski niemal bezbłędnie realizował defensywne zadania, a dodatkowo wywalczył rzut karny.