Piast Gliwice ograł lidera

Michał Wieczorek
Piast Gliwice 3:0 Lechia Gdańsk
Piast Gliwice 3:0 Lechia Gdańsk Bartłomiej Kowalski (piastgliwice.eu)
W Wodzisławiu Śląskim Piast Gliwice wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Górale przegrali pierwszy mecz w sezonie i stracili fotel lidera na rzecz Łódzkiego Klubu Sportowego.

Już tylko jeden zespół w pierwszej lidze jest niepokonany. To Piast Gliwice, który był dziś drużyną lepszą od Podbeskidzia, ale o wynik musiał drżeć aż do ostatniego gwizdka sędziego.

W Wodzisławiu na prowadzenie wyszli goście. Już w 16. minucie Robert Demjan pokonał Jakuba Szmatułę, pięknym uderzeniem z dystansu. Piast wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Jakuba Biskupa, który jako jedyny zachował zimną krew w polu karnym gości, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W drugiej połowie bardziej zdeterminowani do strzelenia zwycięskiej bramki byli podopieczni Marcina Brosza. Udało im się to w 69. minucie. Po dośrodkowaniu Biskupa najpierw strzelał Marcin Pietroń, a ostatecznie piłkę do bramki mocnym uderzeniem wpakował Bartosz Iwan.