Pierwsza sparingowa porażka Ruchu Zdzieszowice

Marcin Sagan
Środkowi obrońcy zdzieszowickiego zespołu: Konrad Kostrzycki (z lewej) i Michał Bachor. Mariusz Matkowski
W swoim szóstym zimowym meczu kontrolnym zawodnicy "Zdzichów" doznali pierwszej porażki. W Rybniku ulegli miejscowej ekipie ROW-u 2-3.

Ruch mierzył się w okresie przygotowawczym już z 1-ligowym MKS-em Kluczbork i 2-ligowymi: Odrą Opole i GKS-em Bełchatów. Żadnego z tych spotkań nie przegrał. W środę znalazł na niego sposób zespół 2-ligowca z Rybnika.

- Źle weszliśmy w to spotkanie - stwierdził szkoleniowiec Ruchu Adam Nocoń. - Po piętnastu minutach przegrywaliśmy już 0-2. ROW w tym kwadransie był od nas znacznie lepszy. Potem już prezentowaliśmy się znacznie korzystniej. Odrobiliśmy straty, doprowadzając do remisu i szkoda, że przegraliśmy, bo trzecią bramkę straciliśmy trzy minuty przed końcem.

W drużynie Ruchu brakowało w tym meczu trzech kontuzjowanych piłkarzy: Dawida Czaplińskiego, Dariusza Zapotocznego oraz Bartosza Włodarczyka.

ROW Rybnik - Ruch Zdzieszowice 3-2 (2-1)
Bramki dla Ruchu: Szatkowski i Wanat
Ruch: Arkadiusz Fesser (jesienią Piotrówka) - Nowak, Bachor, Kostrzycki, Weremko - Sotor, Damrat, Czajkowski, Wieczorek, Mateusz Marzec (Odra Opole) - Szatkowski. Grali ponadto: Sochacki, Kleemann, Polak, Kochański, Bartłomiej Kolanko (Odra Opole), Rudnik, Wanat, Kiliński, Sowiński, Zyla. Trener Adam Nocoń.

Materiał oryginalny: Pierwsza sparingowa porażka Ruchu Zdzieszowice - Nowa Trybuna Opolska