Piłka kobiet: Górnik Łęczna - AZS Biała Podlaska 4:1 (relacja + zdjęcia)

Filip Trubalski
Górnik Łęczna - AZS Biała Podlaska
Górnik Łęczna - AZS Biała Podlaska Filip Trubalski
Szósty mecz i szóste zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraligi to bilans dla wielu drużyn jedynie do pomarzenia, jednak dla piłkarek Górnika Łęczna to rzeczywistość... Zobacz galerię zdjęć ze spotkania w Łęcznej.

W sobotnie przedpołudnie zawodniczki Górnika Łęczna przystąpiły do kolejnego spotkania Ekstraligi tym razem z AZS PSW Biała Podlaska.Już od samego początku rysowała się wyrażna przewaga gospodyń , jednak pierwsza bramka padła dopiero w 38 minucie po strzale Anny Sznyrowskiej.Kolejne minuty przyniosły kolejna bramkę dla Górniczek tym razem z rzutu karnego po faulu na Szynorwskiej, Any Alekperovej.

Po zmianie stron nadal dominowały łęcznianki i w 53 minucie bramkę strzałem głową zdobyła Anna Sznyrowska.Następne minuty obfitowały w liczne niepotrzebne faule.W 80 minucie spotkania Ana Alekperova po pięknym strzale z dalszej odległości w samo okienko bramki AZSu podwyższyła na 4:0.Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobyła Natalia Niewolna ,która niepilnowana przez obrończynie znalazła się w idealnej sytuacji strzeleckiej.

Górnik Łęczna – AZS PWS Biała Podlaska 4:1 (2:0)

Górnik: Kiedrzynek – Kwietniewska, Kudyte, Guzerewicz, Hajduk – Dudek (79 Mitrus) - Elekbərova, Guściora (46 Stępniewska), Zubczyk (75 Lisowska) – Sokołowa (85 Sieczek), Sznyrowska.

10. Dargfil Tomaszów M. 6 1 3-15

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Mitech Żywiec - AZS Wrocław 0:1, Pogoń Women Szczecin - Medyk Konin 1:3, KKP Bydgoszcz - 1. FC AZS AWF Katowice 0:0, Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Unia Racibórz 1:4.