Piłkarki Cichej Sławy eSKa Skarżysko-Kamienna znów zwycięskie w świętokrzyskiej III lidze kobiet

Paweł Wełpa
W drugim meczu sezonu, a pierwszym rozegranym na własnym stadionie, trzecioligowe piłkarki Cichej Sławy eSKa Skarżysko-Kamienna pokonały Victorię Pińczów 2:0.

Wygrana skarżyszczanek powinna być dużo bardziej okazała, ponieważ miały przygniatającą przewagę w tym potkaniu. W pierwszej połowie przyjezdne rzadko opuszczały swoją połowę. Dopiero w drugiej części pińczowianki zaczęły zbliżać się do bramki gospodyń.

Skarżyszczanki szybko zdobyły prowadzenie po strzale wyróżniającej się na boisku Agnieszki Słomskiej, ale potem długo nie mogły znaleźć drogi do bramki rywalek. Udało się to dopiero w końcówce meczu.

Skarżyskim zawodniczkom, co podkreślił trener Piotr Gadecki, brakuje jeszcze jednak zgrania i siły, aby skuteczniej walczyć na boisku. Do sezonu przystąpiły bowiem praktycznie bez okresu przygotowawczego. – Nie jesteśmy przygotowani motorycznie. Nadrabiamy sercem i ambicją. Dużo pracy przed nami. Przed nami też trudniejsi przeciwnicy – powiedział trener.

Skarżyskie piłkarski mają na koncie dwa mecze i komplet zwycięstw, a Victoria Pińczów na razie ma zerowy dorobek punktowy.

Cicha Sława eSKa Skarżysko-Kamienna – Victoria Pińczów 2:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Agnieszka Słomska 5.
2:0 Aleksandra Serek 68.

Cicha Sława eSKa: Garbala – Janta (62. Kuroś), Piętak (74. Sieczka), Pisarek (77. Matysek), Płyta, Serek (70. Miernik), Słomska, K. Smorongiewicz, Z. Smorongiewicz, Sztando (41. Szular), Walkiewicz (78. Szcześniak)
Victoria: Weronika Domagała – Wiktoria Domagała, Sobolewska, Klasińska, Wiktoria Sowa, Niedźwiedź, Ciacia, Konofal, Janusek, Natalia Sowa, Skrzypek

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

(Źródło: vivi24)

Materiał oryginalny: Piłkarki Cichej Sławy eSKa Skarżysko-Kamienna znów zwycięskie w świętokrzyskiej III lidze kobiet - Echo Dnia Świętokrzyskie