OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Na oficjalnej stronie Radomiaka podsumowano występy piłkarzy wypożyczonych do innych klubów. Radomiak.pl
Występy w ligach na swoim koncie mają piłkarze Radomiaka, wypożyczeni do innych klubów. Na oficjalnej stronie Radomiaka zamieszczono podsumowanie ostatnich meczów.

Postępy piłkarzy Radomiaka wypożyczonych do innych klubów

W kadrze Tatrana Presov, lidera II ligi słowackiej, znajdują się dwaj zawodnicy Radomiaka. Są to pomocnik Tiago Matos i napastnik Dominik Sokół. W ostatnim meczu ligowym lider zaplecza Ekstraklasy wygrał u siebie 2:1 z rezerwami Slovana Bratysława. Gola dla gospodarzy strzelił Dominik Sokół, który w 45. minucie wpisał się na listę strzelców. Napastnik zagrał całe spotkanie, natomiast Matos zszedł z boiska w 90. minucie.

Nasi zawodnicy przebywają na Słowacji od tej rundy i są kluczowymi zawodnikami Tatrana. Sokół zagrał osiem meczów ligowych, strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty. Ponadto dwukrotnie po faulu na Dominiku podyktowany został rzut karny dla drużyny z Presova. Matos w ośmiu pojedynkach zanotował jedną bramkę. Tatran to lider II ligi z dorobkiem 55 punktów.

Dwóch zawodników Radomiaka jest wypożyczonych do Fortuna 1 Ligi. Dariusz Pawłowski od tej rundy reprezentuje barwy Sandecji Nowy Sącz. Boczny obrońca zagrał w ośmiu meczach, trzykrotnie wychodząc w pierwszym składzie. Łącznie zanotował 381 minut. Z kolei Michał Feliks gra dla Ruchu Chorzów. Napastnik zaliczył pięć spotkań, a podczas starcia z Chojniczanką (10 marca) doznał urazu złamania kości twarzoczaszki (do treningów miał wrócić po minimum czterech tygodniach). Niebiescy zajmują 4. miejsce w tabeli, zaś Sandecja jest na przedostatniej, 17. lokacie.

Dominik Banach od tego sezonu jest wypożyczony do 2-ligowej Wisły Puławy. Skrzydłowy zagrał w tym sezonie w 23 meczach i strzelił 4 gole.

Czterech piłkarzy Radomiaka jest obecnie wypożyczonych do klubów trzecioligowych. Dominik Stępień gra w Chełmiance Chełm. W rozgrywkach gr. IV zanotował w tym sezonie 20 meczów, strzelając jednego gola. Kacper Wiatrak od tej rundy reprezentuje barwy Pilicy Białobrzegi. Jak na razie zagrał w 6 spotkaniach. Tyle samo meczów w barwach drużyny z regionu radomskiego zanotował od początku sezonu bramkarz, Wiktor Koptas. Aleksander Gajgier natomiast ma na swoim koncie 6 spotkań dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki (stoper jest wypożyczony od tej rundy).

Podstawowym zawodnikiem lidera piątej ligi mazowieckiej, jest od początku sezonu Maciej Świdzikowski. Obrońca gra w KTS Weszło Warszawa i strzelił w tych rozgrywkach 7 goli.