PKO BP Ekstraklasa. Fantastyczny mecz na Suzuki Arenie. Korona Kielce wygrała z Puszczą Niepołomice 5:3! Świetna zmiana Ronaldo Deaconu

Dorota Kułaga
Nono i jego koledzy w pierwszej połowie zagrali koncertowo. Ostatecznie Korona Kielce pokonała Puszczę Niepołomice 5:3. Kamil Bielaszewski/PAP/Piotr Polak
Piłkarze Korony Kielce w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrali z Puszczą Niepołomice 5:3. Kibice zebrani na Suzuki Arenie obejrzeli fantastyczny pojedynek. Do przerwy Żółto-Czerwoni zagrali koncertowo i prowadzili 3:0. W drugiej połowie Puszcza zdobyła dwie bramki i wciąż liczyła się w walce o korzystny wynik. Ale świetne wejście zanotował Rumun Ronaldo Deaconu - strzelił dwa gole i Korona wygrała 5:3! Tak emocjonującego meczu dawno nie było na Suzuki Arenie.

Korona Kielce wygrała z Puszczą Niepołomice. Były ogromne emocje

Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 5:3 (3:0)
Bramka: 1:0 Jewgienij Szykawka 7, 2:0 Martin Remacle 18, 3:0 Dominick Zator 32, 3:1 Artur Siemaszko 63, 3:2 Bartłomiej Poczobut 65, 4:2 Ronaldo Deaconu 88, 4:3 Mateusz Cholewiak 90, 5:3 Ronaldo Deaconu 90+2.
Korona: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Yoav Hofmeister - Jacek Podgórski (69. Jakub Konstantyn), Nono (88. Dawid Błanik), Martin Remacle (80. Bartosz Kwiecień), Mateusz Czyżycki (69. Ronaldo Deaconu) - Jewgienij Szykawka (80. Adrian Dalmau).
Puszcza: Oliwier Zych - Piotr Mroziński, Artur Craciun (61. Michał Koj), Roman Jakuba, Łukasz Sołowiej - Mateusz Cholewiak, Jakub Serafin (46. Hubert Tomalski), Wojciech Hajda (88. Michał Walski), Bartłomiej Poczobut, Muris Mesanović (46. Jordan Majchrzak) - Artur Siemaszko (90+1 Igor Pieprzyca).
Sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka.
Żółte kartki: Kwiecień (Korona), Craciun, Pieprzyca, Jakuba (Puszcza).
Widzów: 8580.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, murawa była grząska, cały czas padał deszcz. Pierwsi szybką akcję przeprowadzili podopieczni Tomasza Tułacza, ale Artura Siemaszkę przy linii bocznej pola karnego powstrzymał Piotr Malarczyk. Goście wykonywali rzut rożny, ale bez zagrożenia dla Korony.

GOL DLA KORONY. W 7 minucie Marcus Godinho popisał się indywidualna akcją na lewej stronie, podał do Nono, ten idealnie dograł na siódmy metr do Jewgienija Szykawki. Białoruski napastnik pewnym strzałem po ziemi pokonał Oliwiera Zycha!

W 13 minucie Korona była bliska zdobycia drugiej bramki. Świetnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Nono, ale słupek ratował Puszczę od utraty gola. W 16 minucie mocny strzał z ponad 20 metrów oddał Mateusz Czyżycki i na raty obronił to uderzenie Zych.

GOL DLA KORONY. Świetnie rozegrany rzut rożny w 18 minucie. Nono podał do Martina Remacle, ten strzałem w długi róg z narożnika pola karnego zaskoczył Zycha. 2:0 dla Żółto-Czerwonych!

Zobacz zdjęcia kibiców Korony

To była koncertowa gra Korony, która zdominowała Puszczę w środku boiska i wyprowadza kolejne składne akcje. W 20 minucie po świetnym prostopadłym podaniu sam na sam wyszedł Nono, ale tym razem bramkarz Puszczy odbił piłkę i uratował swój zespół od utraty trzeciej bramki.

GOL DLA KORONY. Kolejna świetna akcja w 32 minucie. Martin Remacle podał na prawą stronę do Jacka Podgórskiego, ten dograł na pole karne do Dominicka Zatora. Prawy obrońca Korony, mimo że był w trudnej sytuacji, technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce. A więc 3:0!

Do przerwy Korona prowadziła 3:0 po koncertowej grze. Kielecki zespół oddał 6 celnych strzałów, a Puszcza 1.

-Dobrze weszliśmy w mecz, szybko strzeliliśmy bramkę. Jesteśmy zdecydowanie lepszą drużynę i musimy to podtrzymać w drugiej połowie

- mówił w przerwie dla stacji Canal+ Miłosz Trojak, środkowy obrońca Korony.

-Jesteśmy zdecydowanie lepsi, a Nono czuje się jak ryba w wodzie - mówił w przerwie Jakub Łukowski, który leczy kontuzję.

Drugą połowę Korona zaczęła w tym samym składzie. Trener Tomasz Tulacz zdecydował się na dwie zmiany. Jordan Majchrzak zastąpił Murisa Mesanovicia, a za Jakuba Serafina wszedł Hubert Tomalski, wychowanek Alitu Ożarów, były zawodnik KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski.

W 56 minucie Korona powinna zdobyć czwartą bramkę. Wyszła z kontratakiem 3 na 1, Nono świetnie obsłużył Jewgienija Szykawkę, ale Białorusin przegrał pojedynek sam na sam z Zychem. W 58 minucie, po rzucie rożnym główkował Piotr Mroziński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Szok. Dwa błędy Korony i Puszcza, która w pierwszej połowie była tylko tłem dla Korony, niespodziewanie zdobyła dwie bramki.

GOL DLA PUSZCZY. W 63 minucie, po stracie Nono, Wojciech Hajda podał do Artura Siemaszki, którym mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał Xaviera Dziekońskiego.

GOL DLA PUSZCZY. Bartłomiej Poczobut w 65 minucie uderzył mocno z 16. metrów. Piłka przeszła po ręce Xaviera Dziekońskiego i wylądowała pod poprzeczką bramki Korony.

Puszcza poszła za ciosem, a Korona po dwóch trafieniach gości, straciła odpowiedni rytm. W 68 minucie kibice zebrani na Suzuki Arenie odetchnęli z ulgą, bo po strzale głową Mateusza Cholewiaka piłka trafia w stojącego przed bramką Marcosa Godinho.

GOL DLA KORONY. W 88 minucie Marcus Godinho podał prostopadle do Ronaldo Deaconu, a Rumun precyzyjnym strzałem lewą nogą zdobył czwartą bramkę dla Korony.

GOL DLA PUSZCZY. W 90 minucie Mateusz Cholewiak technicznym strzałem pokonał Xaviera Dziekońskiego. Beniaminek jeszcze walczył o jeden punkt!

Korona chciała postawić kropkę nad "i". Nie udało się Dawidowi Błanikowi, którego strzał z czterech metrów obronił Zych. Ale po raz drugi na listę strzelców wpisał się Rumun Ronaldo Deaconu. Po ogromnym dreszczowcu na Suzuki Arenie podopieczni Kamila Kuzery

GOL DLA KORONY. W 92 minucie Dawid Błanik podał do Ronaldo Deaconu i Rumun strzałem w długi róg zdobył swoją druga bramkę. 5:3 dla Korony!

Korona po niezwykle emocjonującym meczu wygrała z Puszczą 5:3. Takich emocji dawno nie było na Suzuki Arenie!

XXX

Tak zapowiadaliśmy mecz Korona - Puszcza

- Czekamy mocno na zwycięstwo i solidnie na to pracujemy. Nie możemy przy tym popadać w skrajności. W tym zespole obserwujemy zrozumienie i chęć pracy, a przede wszystkim pragnienie zwycięstwa

- powiedział trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

Korona znowu nie zagra w optymalnym składzie. Z powodu kontuzji zabraknie takich zawodników jak Jakub Łukowski, Marius Briceag, Kyryło Petrow. Sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

Tak wyglądał stan murawy kilka godzin przed meczem

Najlepsi strzelcy obu drużyn

Korona Kielce: Adrián Dalmau (3 bramki i 1 asysta)
Puszcza: Łukasz Sołowiej (5 bramek, 1 asysta)

Bilans ostatnich czterech meczów pomiędzy Koroną Kielce a Puszczą Niepołomice

27.11.2021: Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2
9.08.2021: Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 3:1
13.03.2021: Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 1:0
11.09.2020: Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0

Początek spotkania Korona Kielce - Puszcza Niepołomice w piątek, 27 października o godzinie 18:00. Transmisja na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online.