PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica nadal w grze o utrzymanie. Arcyważne zwycięstwo z Wisłą Płock

KK
Bruk-Bet Termalica ograła u siebie Wisłę Płock 1:0
Bruk-Bet Termalica ograła u siebie Wisłę Płock 1:0 Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i wciąż pozostaje w grze o utrzymanie. W niedzielę "Słonie" przed własną publicznością pokonały Wisłę Płock 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomas Poznar.

PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:0

Jak padła bramka?

• 74 min 1:0 - Po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza w pole karne, piłkę przedłużył Mateusz Grzybek. Dopadł do niej Tomas Poznar i uderzeniem głową zdobył bramkę dla gospodarzy.

O pierwszej połowie spotkania można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Najlepszą sytuację w końcówce pierwszej połowy zmarnował Tomas Poznar. Po zagraniu Mateusza Grzybka niepilnowany napastnik gospodarzy źle przyjął piłkę i uderzył obok słupka.

Przyjezdni poważnie zagrozili bramce Termaliki dopiero w 70. minucie. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek i strzale z woleja Kristiana Vallo refleksem popisał się Tomasz Loska. W tym fragmencie meczu przewagę zaczęli osiągać goście, ale to piłkarze Radoslava Latala zdobyli bramkę. Mateusz Grzybek przedłużył dośrodkowanie Macieja Ambrosiewicza, a Tomas Poznar z kilku metrów głową umieścił piłkę w siatce. 33-letni Czech zapewnił "Słoniom" już drugie tej wiosny zwycięstwo. Wcześniej trafił na wagę trzech punktów w spotkaniu z Wartą Poznań.

Piłkarz meczu: Tomas Poznar
Atrakcyjność meczu: 3/10

Oceny piłkarzy po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock (w skali 1-6):