PKO Ekstraklasa. Cztery bramki i remis w hicie Legia Warszawa - Lech Poznań. To oznacza, że Raków Częstochowa ma gigantyczną przewagę

Jacek Czaplewski
Legia - Lech 2:2
Legia - Lech 2:2 PAP/Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. Ani trochę nie zawiódł mecz Legia Warszawa - Lech Poznań. Hit przy Łazienkowskiej skończył się remisem 2:2. To wynik idealny z perspektywy Rakowa Częstochowa. Przewaga lidera nad stołeczną drużyną wzrosła do ośmiu punktów na sześć kolejek przed końcem. Czy zespół Marka Papszuna może odliczać dni do mistrzowskiej fety?

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2

Do pewnego momentu grę prowadziła Legia. To ona prędko objęła prowadzenie. W 13 minucie piłkę zagraną przez Pawła Wszołka na wślizgu sięgnął Tomas Pekhart. Czech trafił po raz piąty, choć do drużyny dołączył dopiero w zimie.

Mimo zakazu nałożonego przez PZPN na stadion weszli kibice Lecha. Dzięki uprzejmości Legii zajęli kilkaset miejsc pośród gospodarzy, którzy wypełnili z kolei pustkę w sektorze gości.

Lech podrażniony porażką z Fiorentiną (1:4) ruszył na Legię w drugiej połowie. Zaraz po wznowieniu do remisu doprowadził Afonso Sousa. Młodzieżowy reprezentant Portugalii trafił po zgraniu Mikaela Ishaka w polu karnym.

W meczu aż się gotowało. Przed upływem godziny przy linii bocznej doszło do spięcia Artura Jędrzejczyka z Antonio Miliciem. Mimo tego zwarcia i wielu fauli była też na szczęście dobra piłka, co w przeszłości wcale nie należało do oczywistości; jesienią przy Bułgarskiej nie obejrzeliśmy nawet jednego gola.

Lech objął prowadzenie w 69 minucie, gdy pięknego gola dołożył Sousa. Potem trafił jeszcze Adriel Ba Loua, jednak sędzia słusznie dopatrzył się spalonego - i trafienia nie uznał.

Mimo zmiany wyniku Żyleta dalej głośno wspierała Legię. To poniosło drużynę do kolejnego zrywu. W 87 minucie do wyrównania doprowadził Paweł Wszołek. Asystent z pierwszej akcji wykończył na krótkim słupku podanie od Macieja Rosołka.

Legia tak jak z Widzewem Łódź (2:2) dała świetne widowisko, ale znowu straciła tak cenne dwa punkty w kontekście walki o mistrzostwo. Strata do Rakowa wynosi aż osiem punktów. Czy jest po wszystkim?

Z kolei Lech nadal jest trzeci, ale ma tylko punkt więcej od goniącej Pogoni Szczecin.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Lech Poznań (w skali 1-6):