PKO Ekstraklasa. Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo. Lechia Gdańsk ograła Wisłę Płock, dublet Flavio Paixao

krk
Lechia w Gdańsku gładko wygrała z Wisłą Płock
Lechia w Gdańsku gładko wygrała z Wisłą Płock Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia kroczy ścieżką zwycięstw. W Gdańsku piłkarze Piotra Stokowca pewnie pokonali Wisłę Płock 2:0 (1:0). Oba trafienia zanotował Flavio Paixao. Pierwsze z gry, a drugie z rzutu karnego. Mecz obejrzało 7021 widzów.

PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0

Wisła do Gdańska przyjechała z serią czterech meczów bez zwycięstwa. Lechia licząc z Totolotek Pucharem Polski wygrała trzy kolejne spotkania. "Nafciarzy" pokonała też w pierwszej rundzie w Płocku. Nietrudno było zatem wskazać faworyta. Biało-zieloni inaczej niż w środę w pucharze spotkanie rozpoczęli z dużym animuszem. Już w 1. minucie czujność Thomasa Daehne potężnym strzałem sprawdził Flavio Paixao. Kwadrans później po akcji Sławomira Peszki pomylił się Artur Sobiech, a z dystansu raz jeszcze bramkarza Wisły próbował zaskoczyć Paixao.

Podopieczni Piotra Stokowca swego dopięli w 34. minucie. Po akcji Karola Fili z Peszką, ten pierwszy strzelił z ostrego kąta, a Daehne odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Paixao i z najbliższej odległości wpakował do siatki. Do przerwy bezradni goście powinni przegrywać dwoma bramkami, jednak Sobiech spudłował w stuprocentowej sytuacji.

W drugiej odsłonie Lechia szybko poprawiła. W 56. minucie Daehne wyciął w polu karnym Rafała Wolskiego, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Flavio Paixao, który przymierzył przy lewym słupku. Później do głosu doszli przyjezdni. Groźnie było po strzale Macieja Ambrosiewicza. Z kolei po główce Alana Urygi dobrze spisał się Zlatan Alomerović. Tuż przed ostatnim gwizdkiem ekwilibrystyczną próbę podjął Michał Nalepa, ale uderzył obok bramki.

Lechia za sprawą trzeciego z rzędu ligowego zwycięstwa przesunęła się na piąte miejsce. Wisła plasuje się na ósmej pozycji.

Piłkarz meczu: Flavio Paixao
Atrakcyjność meczu: 6/10

Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 zamieszka w Portmarnock Hotel & Golf Links pod Dublinem. Luksusowy hotel od centrum stolicy Irlandii dzieli 25 minut jazdy samochodem. Co ciekawe to dawny dom dynastii Jamesonów, producentów najbardziej znanej irlandzkiej whisky.

Baza reprezentacji Polski na Euro 2020. Tutaj zamieszka druż...