PKO Ekstraklasa. Korona Kielce wygrała z Puszczą Niepołomice. Beniaminek myślał o comebacku. Ostatecznie stracił pięć goli...

Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Fantastyczne emocje na inaugurację 13. kolejki Ekstraklasy. W Kielcach oglądaliśmy osiem bramek, Korona pokonała Puszczę Niepołomice 5:3. Warto dodać, że pierwsza połowa była bardzo jednostronna, gospodarze schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzenie. Jednak druga odsłona to była prawdziwa przejażdżka kolejką górską...

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 5:3 (3:0)

Cudowne widowisko w deszczowych Kielcach. Korona lepsza od beniaminka z Niepołomic. Najpierw trafił do siatki Jewgienij Szykawka. Kilkanaście minut później wynik podwyższył Martin Remacle, a po pół godzinie gry było już 3:0. Trzeciego gola wbił rywalom z Niepołomic Dominick Zator.

Puszcza jednak się nie poddała. Goście ruszyli na rywali w drugiej połowie, a odrabianie strat rozpoczął Artur Siemaszko. To druga z rzędu bramka napastnika Puszczy strzelona w meczu ligowym. Były piłkarz Arki Gdynia trafił także z Cracovią (1:1). Na 2:3 trafił Bartłomiej Poczobut. Kapitalnym uderzeniem z dystansu pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Korona została przyparta pod ścianą. Wytrzymała jednak presję i strzeliła czwartą bramkę. Autorem trafienia został zmiennik Ronaldo Deaconu. Koniec emocji? Oczywiście nie. Znów do głosu doszli goście. Kapitalnie w polu karnym kielczan zachował się Mateusz Cholewiak, który ponownie podłączył do tlenu beniaminka.

Było "tylko" 4:3. Kto zakończył strzelanie w tym meczu? Drugą bramkę strzelił Ronaldo Deaconu, który na dobre już spowodował, że fani Korony mogli odetchnąć. Osiem goli, w tym dwa w doliczonym czasie gry.

W samej końcówce meczu jeszcze się zaogniło. Doszło do szarpaniny; arbiter musiał sięgnąć po kartki. Jednym z ukaranych żółtym kartonikiem został Igor Pieprzyca, a więc najmłodszy debiutant w historii polskiej ligi. Piłkarz ma 15 lat i 9 dni.

Puszcza wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Korona odskoczyła. Awansowała na 9. lokatę.

Atrakcyjność meczu: 10/10
Piłkarz meczu: Ronaldo Deaconu

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):