PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Hit na szczycie tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Krzysztof Kowalski
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Niedzielę z PKO Ekstraklasą zakończy hit na szczycie tabeli. Walczący o podium Portowcy zmierzą się z wiceliderem i triumfatorem Pucharu Polski sprzed kilku dni. W rundzie jesiennej przy Łazienkowskiej padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 17:30. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE

W sobotę Kolejorz rozbił Cracovię 3:0. Zatem teraz Portowcy muszą odpowiedzieć poznaniakom, by wygrać rywalizację o brązowe medale. Legia sukces w tym sezonie już osiągnęła. We wtorek na PGE Narodowym pokonała Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski, choć już w piątej minucie czerwoną kartkę zobaczył Yuri Ribeiro. Stołeczny zespół jest też o krok od wicemistrzostwa kraju.

Wyjazd do Szczecina będzie szczególnym przeżyciem dla Kosty Runjaicia, który przez niemal pięć sezonów odpowiadał za wyniki Pogoni. Trener legionistów nie wystawi optymalnego składu. Poza kadrą meczową znalazł się Filip Mladenović, który został zawieszony za zachowanie po finale Pucharu Polski. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje Rafał Augustyniak, a kontuzjowany jest Mattias Johansson. Pod znakiem zapytania stoi występ pobijanego Pawła Wszołka.

Pogoń pozostaje bez wygranej w meczach z ligową czołówką. Do tej pory dwukrotnie uległa Rakowowi i dwukrotnie dzieliła się punktami z Lechem. Konfrontacja z Legią będzie znakomitą okazją, by sięgnąć po komplet punktów z drużyną ze ścisłego topu. Rywalizacja w dziesiątkę przez niemal 120 minut w finale Pucharu Polski z pewnością nadszarpnęła siły legionistów.

Widowisko poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak. Arbitrowi z Wrocławia asystować będą Adam Karasewicz i Bartosz Kaszyński. System VAR obsłużą Paweł Pskit oraz Radosław Siejka.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - W Warszawie graliśmy futbol przez 45 minut i to była dobra nauka dla nas. U siebie odwaga i determinacja musi być przez 90 minut. My chcemy wygrać, ale nie możemy zagrać tak, jak w Gliwicach. Z Piastem posiadaliśmy piłkę bardziej w tyłach, a tak nie strzelimy bramki. Chcemy pokazać coś innego. Spodziewam się, że ten mecz będzie bardziej widowiskowy.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Chcemy odnieść cztery zwycięstwa na koniec sezonu. Z taką pazernością i chęcią wygrywania możemy zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć stadion w pełnej okazałości, z pełnymi trybunami. W niedzielę zmierzą się dwa zespoły grające ofensywnie. Nie można było wymarzyć sobie lepszego spotkania po ostatnim meczu finałowym Fortuna Pucharu Polski.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa:

Pogoń: Michał Kucharczyk, Stanisław Wawrzynowicz (urazy).

Legia: Filip Mladenović (zawieszenie), Rafał Augustyniak (pauza za żółte kartki), Mattias Johansson (uraz)

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Pogoń - Legia w Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Adam Marchliński - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

17:30 Pogoń Szczecin - Legia Warszawa CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K ULTRA

Zdecydowana większość znanych klubów w Polsce wywodzi się z dużych miast. Ich mieszkańcy identyfikują się z barwami, kupują koszulki, bywają na stadionach. Dużo trudniej osiągnąć sukces sportowy w małych miejscowościach. W niewielkich ośrodkach grono potencjalnych kibiców jest ograniczone, a znalezienie sponsora często graniczy z cudem. Przedstawiamy dziesięć najmniejszych miejscowości w Polsce, które posiadają klub co najmniej na poziomie 3 ligi. Tylko trzy z nich posiadają status miasta.

Konkretny futbol na prowincji. 10 najmniejszych miejscowości...