PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Koroną Kielce. Remis, który smakuje jak porażka

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Maciej Kulczyński
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław i Korona Kielce po rundzie wiosennej nie są w najlepszej sytuacji. Eksperci typują, że w obecnym sezonie obie ekipy pożegnają się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym w Polsce. Dzisiejszy remis 1:1 nie może satysfakcjonować żadnej ze stron.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1

Pojedynek Śląska Wrocław z Koroną Kielce nie był najlepszym piłkarskim widowiskiem. W pierwszej części spotkania zobaczyliśmy tylko pięć strzałów z czego tylko dwa były celne. Na dogodną sytuację musieliśmy czekać do 36. minuty. Marius Briceag zdecydował się na strzał z 25-30 metrów. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką, choć tor jej lotu miał pod kontrolą Rafał Leszczyński! Piłkarze na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Tuż po przerwie byliśmy świadkami najlepszej okazji w tym spotkaniu. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkarz Korony wykonał dośrodkowanie na dalszy słupek. Jewgienij Szykawka z bliska obił lewy słupek! Dobitkę Jakuba Łukowskiego z dystansu intuicyjnie sparował Rafał Leszczyński!

W 68. minucie do odbitej piłki przed polem karnym dopadł Nahuel Leiva. Jego atomowe uderzenie zostało zablokowane, ale miał okazję do poprawki. Podcinką zagrał w pole karne do Diogo Verdasci. Obrońca wystawił piłkę Johnowi Yeboahowi. Ten - mimo pressingu rywala - skierował ją do siatki!

Korona nie złożyła broni. 10 minut przed końcem spotkania widzieliśmy bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do Jakuba Łukowskiego, który uderzył głową w stronę prawego dolnego rogu. Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zdołał odbić piłkę! Minutę później Jakub Łukowski dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, po czym uderzył anemicznie w środek bramki - tam gdzie stał Rafał Leszczyński!

W 85. minucie doszło do wyrównania. Paweł Raczkowski nie miał wątpliwości. Dawida Błanika w polu karnym zahaczył Łukasz Bejger. Arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Łukowski!

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce (w skali 1-6):