PKO Ekstraklasa. Trener Śląska Wrocław Jacek Magiera po meczu Korona - Śląsk: Gol padł w zamieszaniu, tak naprawdę nie wiem jak

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Korona Kielce podzieliła się punktami ze Śląskiem Wrocław w meczu kończącym 1. kolejkę. Po spotkaniu złości nie krył trener gości Jacek Magiera. Jego drużyna długo wygrywała i straciła gola wyrównującego w końcówce. - Czujemy niedosyt. Gol padł w zamieszaniu, tak naprawdę nie wiem jak.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Z pewnością obie drużyny mogą czuć po tym meczu niedosyt. Śląsk długo prowadził i stracił bramkę na kilka minut przed końcem meczu; z koli Korona po golu na 1:1 odżyła i dostała prawdziwego wiatru w żagle.

Na pomeczowej konferencji żalu nie krył trener przyjezdnych Jacek Magiera. Szkoleniowiec wrocławian otwarcie powiedział, że celowali oni w komplet i byli bardzo blisko tego wyniku.

Czujemy niedosyt. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę i byliśmy stroną dominującą. W trakcie tych pierwszych 45 minut stworzyliśmy dogodne sytuacje podbramkowe, ale zabrakło nam skuteczności i wykończenia. Poza tym wielokrotnie odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika i nie dopuszczaliśmy do kreowania przez niego groźnych sytuacji

- powiedział Magiera.

W drugiej odsłonie zaliczyliśmy udane wejście, zakończone świetnym golem. Potem Korona zaczęła dochodzić do głosu i w końcu przejęła inicjatywę. Straty piłki doprowadzały do tego, że nakręcaliśmy gospodarzy. Gol padł w zamieszaniu, tak naprawdę nie wiem jak, dlatego tym bardziej jesteśmy źli z powodu tej straty

- zakończył szkoleniowiec.

Kamil Kuzera pochwalił kibiców na stadionie

Z kolei trener Korony docenił ważną rolę trybun, które były dziś prawdziwym dwunastym zawodnikiem. Bez wątpienia fani mieli ogromne znaczenie w kontekście gonienia wyniku.

Pierwszą połowę ciężko ocenić ze względu na warunki, jakie panowały na boisku (ulewa - PAP). W drugiej połowie było nerwowo z naszej strony, ale wiem, że możemy grać dużo lepiej. Śląsk wysoko zawiesił poprzeczkę, odrobiliśmy stratę, przy remisie mieliśmy dwie, trzy sytuacje do zdobycia drugiej bramki. Czapki z głów przed naszymi kibicami za atmosferę, jaką stworzyli. Mamy teraz dwa tygodnie przerwy i musimy ją maksymalnie wykorzystać, by nowych zawodników doprowadzić do jak najwyższej formy, ale już dziś pokazali, że będą wartością dodaną do naszego zespołu

- powiedział Kamil Kuzera. (PAP/oprac. własne)

od 16 lat

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce 1:1 w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy Śląska za występ w tym spotkaniu. Oceny w skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza klasę światową, a 1 to występ poniżej wszelkiej krytyki. Kto był najlepszy, a kto najsłabszy w zespole Śląska Wrocław? Sprawdź!Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą strzałek na ekranie lub klawiaturze

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1. Oceny piłkarzy Śląska Wro...