Podział punktów w Gdańsku. Lechia wciąż bez porażki

Jacek Czaplewski
Dwa gole obejrzeli kibice w Gdańsku. Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Zawiszą Bydgoszcz, remisując 1:1. Gdańszczanie, obok Górnika Zabrze i Wisły Kraków, wciąż nie zaznali porażki, ale smaku zwycięstwa nie poczuli już od czterech meczów.

Spotkanie, które z trybun PGE Areny oglądało niemal 18 tys. widzów, na dobre zaczęło się dopiero w 24. minucie. To wtedy gospodarze wyszli na prowadzenie, oddając pierwszy celny strzał w meczu. Akcja, po której piłka zatrzepotała w siatce, wyglądała dość schematycznie: z prawej strony rozpędził się Deleu, a jego dośrodkowanie na długim słupku skutecznie zamknął niepilnowany Piotr Grzelczak, zdobywając tym samym gola w drugim występie z rzędu.

Zawisza, choć grał apatycznie i bez pomysłu, zdołał wyrównać jeszcze przed przerwą. W 34. minucie błąd Sebastiana Madera wykorzystał bowiem Luis Carlos, który położył jeszcze na murawie Sebastiana Małkowskiego, zanim posłał piłkę do bramki. Było to pierwsze trafienie 26-letniego Brazylijczyka na polskich boiskach.

W drugiej połowie atakowała już tylko Lechia. Dwie najgroźniejsze sytuacje stworzyła sobie w pierwszym kwadransie – obie za sprawą Pawła Buzały. Najpierw „Buzi” obrócił się z Igorem Lewczukiem, po czym oddał strzał, po którym futbolówka wyszła na rożny. Potem napastnik Lechii zszedł do środka, ale petardę, którą odpalił w długi róg zdołał wybronić Wojciech Kaczmarek. To były dwa najmocniejsze akcenty w drugiej części. Lechię nie było dziś stać na więcej, a Zawisza najwidoczniej zadowolił się remisem, skoro po zmianie stron ani razu nie przedostał się pod pole karne, a jedyny groźny celny strzał, jaki zanotował w całym meczu, był bramkowym Luisa Carlosa.