Polacy znowu dali zwycięstwo Borussii. Bramka "Kuby", asysta Piszczka

Marcin Szczepański
Jakub Błaszczykowski zdobył pierwszą bramkę, a Łukasz Piszczek asystował przy drugiej w wygranym 2:1 spotkaniu Borussii Dortmund z Mainz. W spotkaniu wystąpili także Robert Lewandowski i Eugen Polanski.

W składzie Borussii Dortmund od pierwszych minut zagrał Robert Lewandowski, którego w środowym meczu przeciwko Portugalii nie wystawił Franciszek Smuda. Trener mistrzów Niemiec, Jurgen Klopp podziękował naszemu selekcjonerowi za oszczędzenie "Lewemu" występu nie w pełni sił i mógł skorzystać ze swojego asa w spotkaniu przeciwko Mainz. Jednak to nie Lewandowski został dzisiaj bohaterem dortmundczyków, a w roli głównej wystąpili Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Shinji Kagawa.

Pierwszy błysnął "Kuba", który w 29. minucie wykorzystał piłkę, której nie zdołał przyjąć Kagawa i pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Był to jego trzeci gol w obecnym sezonie, wszystkie zdobył w rundzie wiosennej. Później Borussia kontrolowała grę ale nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji.

Mogło się to zemścić w końcówce meczu, ponieważ w 76. minucie były zawodnik Borussii, Mohamad Zidan zdobył wyrównującą bramkę. Początek występów w ekipie FSV Egipcjanin ma imponujący - w każdym z pięciu występów wpisał się na listę strzelców. W sobotę wyrównał osiągnięcie Frediego Bobica z 1994 roku, który w VfB Stuttgart również zdobył gole w pierwszych pięciu spotkaniach.

Zidan obiecywał przed sobotnim meczem, że w razie strzelenia bramki swoim byłym kolegom nie okaże radości i... słowa dotrzymał. Egipcjani nie okazał radości, a Mainz cieszyło z remisu bardzo krótko. Dwie minuty po wyrównaniu asystę zaliczył bowiem Łukasz Piszczek, a do bramki trafił Shinji Kagawa.

Do końca meczu Borussia kontrolowała przebieg spotkania i mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 73. minucie, a Eugen Polanski w 62. Piszczek i Lewandowski grali pełne 90 minut.

Obrońcy tytułu mają już siedem punktów przewagi nad drugim Bayernem Monachium, który uległ Bayerowi Leverkusen 0:2.

Podopieczni trenera Juergena Kloppa nie przegrali 18. meczu z rzędu (15 zwycięstw, trzy remisy). Wspaniała seria Borussii rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku, właśnie w starciu z drużyną z Moguncji.

Borussia Dortmund - Mainz 2:1 - zapis naszej relacji na żywo