Polonia Bytom - Miedź II Legnica 1:2. Sensacyjna porażka bytomian ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polonia Bytom niespodziewanie przegrała z rezerwami Miedzi Legnica  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polonia Bytom niespodziewanie przegrała z rezerwami Miedzi Legnica Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Polonia Bytom doznała porażki z Miedzią II Legnica 1:2 w meczu 12. kolejki grupy trzeciej III ligi. Bytomianie liczyli na piątą z rzędu domową wygraną, a tymczasem, niespodziewanie przegrali z ostatnią drużyną tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polonii z rezerwami Miedzi.

Polonia Bytom - Miedź II Legnica 1:2. Sensacyjna porażka bytomian

Piłkarze Polonii od powrotu na stadion na Olimpijskiej kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę w pojedynku z rezerwami Miedzi liczyli na piątą z rzędu domową wygraną, a tymczasem podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka zupełnie zawiedli i doznali sensacyjnej porażki.

Zamykający trzecioligową tabelę zespół Miedzi II w tym tygodniu zmienił trenera. We wtorek z pracą w Miedzi pożegnał się Hubert Łysy. Jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent Łukasz Buliński, który zadebiutował jako trener w III lidze.

Goście długo czekali na pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie. W Bytomiu w 34 minucie objęli prowadzenie po bramce Michała Skowrona, który wykorzystał błąd bytomskiej obrony. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez 11 minut, bowiem tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z lewej strony Łukasza Zejdlera do remisu po strzale głową doprowadził Konrad Andrzejczak.

ZOBAZCZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA BYTOM - MIEDŹ II LEGNICA

Polonia miała w tym meczu zdecydowaną przewagę. Gra przez większość czasu toczyła się na połowie legniczan i zwłaszcza w I połowie bytomianie mieli sporo okazji strzeleckich, ale skuteczność nie była tego dnia najmocniejsza stroną gospodarzy.

Miedź w 77 min, wykorzystała natomiast kolejny błąd bytomian w obronie i strzeliła gola na wagę zwycięstwa. Po dalekim wybiciu bramkarza doświadczony Marcin Garuch przepchał przed polem karnym gospodarzy Krzysztofa Hałgasa i przejął piłkę, a następnie strzałem w długi róg pokonał Szymona Gniełkę.

Dzięki tej wygranej legniczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Dla Polonii była to pierwsza w tym sezonie porażka na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Przed meczem z Miedzią prezes Polonii Sławomir Kamiński i prokurent Dorota Borecka-Leszczuk uhonorowali pamiątkową paterą Juliana Rakoczego, wieloletniego kierownika Polonii i działacza Podokręgu Bytom, który 5 października obchodził 85 urodziny.

Polonia Bytom - Miedź II Legnica 1:2 (1:1)
0:1 Michał Skowron (34), 1:1 Konrad Andrzejczak (45), 1:2 Marcin Garuch (77)