Polska przegrała z Danią

Michał Wieczorek
Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz Pucharu Króla w Tajlandii. Eksperymentalny skład Polaków uległ Duńczykom 1:3.

Nasi zawodnicy po przyjeździe do Tajlandii przeżyli szok związany z pogodą. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, do tego dochodzi też zmiana czasu (sześć godzin różnicy w porównaniu z Polską). To było widoczne w drugiej połowie, kiedy nasza drużyna odstawała fizycznie od piłkarzy ze Skandynawii.

W pierwszej połowie było nieźle. Pierwszego gola straciliśmy po koszmarnym błędzie Mariusz Pawełka. Ale już 4 minuty później po niezłej akcji całego zespołu wyrównał Sławomir Peszko. Na przerwę Franciszek Smuda mógł schodzić zadowolony. Dużo gorzej było później. Błędy obrony spowodowały, że bardzo szybko w drugiej połowie straciliśmy gola. Później to Duńczycy dyktowali warunki gry i podwyższyli prowadzenie na 3:1.

Polska 1:3 Dania