Polska zagra w finale Pucharu Syrenki [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Polska - Belgia 4:1 w półfinale Pucharu Syrenki.
Polska - Belgia 4:1 w półfinale Pucharu Syrenki. Dariusz Jachno/zzpn.pl
Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Belgię 4:1 i w sobotę o godz. 18 w Kołobrzegu zmierzy się z Portugalią, która w drugim półfinale pokonała Rumunię 3:0.

To był najlepszy mecz tej reprezentacji w jej dwuletniej historii. Polacy od początku zaskoczyli rywali wysokim pressingiem. Belgowie nie potrafili znaleźć lekarstwa na agresywną grę naszych piłkarzy w środkowej strefie boiska. Polacy kilka razy jeszcze na połowie rywali przejmowali piłkę, po czym stwarzali sobie wyśmienite okazje strzeleckie.

- Jesteśmy dużo lepsi od Belgów. Jestem miło zaskoczony, że nad rywalem górujemy nie tylko warunkami fizycznymi i przygotowaniem motorycznym, ale także umiejętnościami technicznymi – mówił w przerwie Artur Płatek, były trener Pogoni Szczecin, obecnie skaut Borussi Dortmund.

W polskiej drużynie całe spotkanie rozegrał bramkarz Pogoni Jędrzej Grobelny. Był bardzo pewnym punktem zespołu. Dobrze grał nogami i pewnie wyłapywał dośrodkowania. Przy bramce Belgów nie miał szans na udaną interwencję.

Puchar Syrenko to sprawdzian formy przed eliminacyjnym turniejem mistrzostw Europy do lat 17, który odbędzie się w październiku na Cyprze. A sam Puchar po raz pierwszy odbywa się w Zachodniopomorskim.

Materiał oryginalny: Polska zagra w finale Pucharu Syrenki [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński