Pomarańczowi rozbili Ghanę!

Marek Iwaniszyn
Na Kuip w Rotterdamie przygotowująca się do mundialu reprezentacja Holandii wysoko rozbiła innego finalistę - Ghanę, 4:1.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po pół godzinie gry. Kuyt dobił strzał van Persiego i Kingson musiał pierwszy raz wyciągać piłkę z bramki.

Kolejne minuty nie zwiastowały pogromu, kibice oglądali wyrównane widowisko, a na tablicy wyników zmiany nie było. Do 72 minuty. Wówczas van der Vaart wykorzystał podanie van Bommela i było 2:0. Goście odpowiedzieli w 78 minucie bramką Gyana.

Dwie minuty później Oranje znów prowadzili dwoma bramkami, a na listę strzelców wpisał się Sneijder. Holendrzy atakowali dalej, w słupek trafił m.in. van Persie. Trzy minuty przed końcem już się jednak nie pomylił i po rzucie karnym wpakował piłkę do bramki.

Holandia - Ghana 4:1 (1:0)