PP: Zagłębie Sosnowiec - Concordia Elbląg 2:0

Sebastian Piasecki
Zagłębie awansowało do kolejnej fazy rozgrywek PP
Zagłębie awansowało do kolejnej fazy rozgrywek PP Mikołaj Suchan / Polskapresse
Zagłębie Sosnowiec pokonało Concordię Elbląg 2:0 i awansowało do rundy wstępnej Pucharu Polski. Bramki dla sosnowieckiego zespołu zdobyli Łukasz Matusiak i Tomasz Szatan.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości. Concordia już w pierwszej minucie spotkania mogła objąć prowadzenie. Po prostopadłym podaniu z nieporozumienia w szeregach obrony Zagłębia skorzystał Marcin Michnowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mateuszem Wieczorkiem, ale fatalnie spudłował. W 5. minucie spotkania z 25 metrów Zagłębie odpowiedziało bardzo groźnym strzałem z rzutu wolnego, a wykonawcą stałego fragmentu gry był Łukasz Grube. Przez następne kilka minut to drużyna z Elbląga dominowała nad przebiegiem gry nie dając sosnowiczanom wejść na swoją połowę boiska. Wszystko zmieniło się w 12. minucie, kiedy to składną akcję przeprowadzili zawodnicy Zagłębia dając prowadzenie swojej drużynie. Na listę strzelców, po podaniu Huberta Tylca, wpisał się Łukasz Matusiak.

Piłkarze Concordii ledwo zdołali się otrząsnąć po stracie gola, kiedy to zaledwie dwie minuty później Tomasz Szatan zdobył kolejną bramkę i dał swojej ekipie już dwubramkowe prowadzenie. Szatan przeciął podanie, na 16. metrze, pomiędzy obrońcami elbląskiego klubu i strzelił technicznie tuż przy lewym słupku, nie dając tym samym szans golkiperowi przyjezdnych Hieronimowi Zochowi. Dzięki dwóm szybko zdobytym bramkom, to Zagłębie zaczęło kontrolować przebieg tego spotkania. Zespół Mirosława Kmiecia do końca pierwszej odsłony meczu wręcz bombardował bramkę Concordii.

Drugą połowę spotkania od groźnego ataku zaczęło Zagłębie. Po genialnej akcji przed polem karnym niecelny strzał oddał Łukasz Matusiak. W 57. minucie po potężnym strzale Michała Cyganka, przepiękną robinsonadą popisał się Hieronim Zoch. Piłkarze z Sosnowca kompletnie zdominowali plac gry już do samego końca spotkania. Concordia Elbląg bezskutecznie próbowała kilkakrotnie wypracować sobie dogodną akcję, ale dzięki godnej podziwu postawie obrońców ekipy gospodarzy, ataki piłkarzy gości spełzły na niczym.

Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie ekipę Concordii Elbląg 2:0 i tym samym awansowało do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której sosnowiczanie mają wolny los. W pierwszej rundzie podopieczni Mirosława Kmiecia staną naprzeciw drugoligowej Warcie Poznań.

Zagłębie Sosnowiec - Concordia Elbląg 2:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Matusiak 12', Tomasz Szatan 14'

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Wieczorek - Sławomir Jarczyk, Wołodymyr Ostrouszko, Jovan Ninković - Marcin Sierczyński, Łukasz Matusiak, Łukasz Grube, Tomasz Szatan, Michał Cyganek (73' Paweł Domański) - Hubert Tylec (84' Jakub Malara), Rafał Jankowski (70' Łukasz Tumicz)

Concordia Elbląg: Hieronim Zoch - Łukasz Uszalewski, Michał Lepczak - Sebastian Lubiejewski, Adrian Korzeniewski, Michał Lewandowski (86' Dawid Załucki), Damian Szuprytowski, Adrian Stępień, Jakub Zejglic (88' Mariusz Pelc), Marcin Michnowski (59' Sebastian Tomczuk) - Michał Kiełtyka

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!