Premierowe zwycięstwo Termaliki w Niecieczy. Kontrowersyjne zachowanie Kędziory i dwa nieuznane gole [RELACJA]

Sebastian Chmielak
WOJCIECH WOJTKIELEWICZ
Termalica Bruk-Bet Nieciecza w zaległym meczu 17. kolejki pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Gole dla "Słoników" strzelali z rzutu karnego Dawid Sołdecki oraz Wojciech Kędziora. Nie zabrakło kontrowersji, bowiem strzelec drugiej bramki nie zachował się fair play, a arbiter nie uznał gościom dwóch goli.

Zaległy mecz 17. kolejki lepiej zaczęli przyjezdni, ale po kilku minutach piłkarze Termaliki opanowali sytuację na boisku. Strzał Bartłomieja Babiarza odbił golkiper "Jagi", a dobitkę Bartłomieja Smuczyńskiego w fantastyczny sposób obronił Bartłomiej Drągowski, ratując swój zespół od utraty gola. Dobrą szansę wypracowali sobie również napastnicy "Słoników". Wojciech Kędziora odegrał piłkę do Wołodymyra Kowala, a Ukrainiec z okolic szesnastki uderzył nieznacznie obok słupka. Jeszcze przed przerwą dyspozycję Drągowskiego sprawdził Sebastian Ziajka. Atomowy strzał defensora niecieczan na szczęście przyjezdnych obronił próbę gracza Termaliki. Jagiellonia nie była w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Andrzeja Witana.

Po zmianie stron dalej przeważali podopieczni Piotra Mandrysza. Najpierw Kowal huknął z 16. metra, ale po raz kolejny futbolówkę odbił Drągowski. Kilka chwil później golkiper Jagi był bezradny. W polu karnym faulowany był Kędziora, a jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Sołdecki. Drugi, skuteczny cios "Słoniki" zadały w 71. minucie. Kędziora z dziecinną łatwością minął trzech defensorów drużyny z Podlasia i wślizgiem wpakował piłkę do bramki gości. Kilka minut później białostoczanie trafili do siatki rywali, ale Piotr Grzelczak w chwili podania Karola Mackiewicza był na pozycji spalonej. Dobrą okazję na zmniejszenie strat miał Karol Świderski. Rezerwowy zawodnik "Jagi" otrzymał prostopadłe podanie od Przemysława Frankowskiego, a następnie z kilku metrów uderzył po długim słupku, ale nie trafił w światło bramki.

Termalica zasłużenie zdobyła komplet punktów i w tabeli awansowała na 10. lokatę. Jagiellonia w ligowym zestawieniu plasuje się jedno oczko wyżej. W następnej kolejce "Słoniki" podejmą Ruch Chorzów, a do Białegostoku przyjedzie Cracovia.