Puchar Grecji. Bartłomiej Drągowski bohaterem Panathinaikosu Ateny w serii "jedenastek". Tomasz Kędziora z bramką w "polskim meczu"

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Niesamowity wyczyn polskiego bramkarza w serii "jedenastek". Polak bohaterem
Niesamowity wyczyn polskiego bramkarza w serii "jedenastek". Polak bohaterem Internet
Puchar Grecji. Tomasz Kędziora zdobył gola dla PAOK Saloniki w rewanżowym, wyjazdowym meczu półfinałowym Pucharu Grecji, ale w rzutach karnych lepszy - m.in. dzięki trzem skutecznym interwencjom Bartłomieja Drągowskiego - okazał się Panathinaikos Ateny i awansował do finału.

Puchar Grecji. Bartłomiej Drągowski bohaterem. Bramkarz obronił trzy rzuty karne

Kędziora wpisał się na listę strzelców w 15. minucie dogrywki, do której doszło, gdyż ekipa z Salonik wygrała w regulaminowym czasie 1:0 i odrobiła straty z pierwszego spotkania. W 120. minucie na 1:2 strzelił Dimitris Limnios i konieczne były rzuty karne.

Bohaterem konkursu "jedenastek" okazał się Drągowski, który obronił TRZY strzały rywali, a pokonał go m.in. Kędziora. Po dziewięciu seriach gospodarze zwyciężyli 6-5 (jeden z graczy PAOK trafił w poprzeczkę) i awansowali do finału.

Drągowski i Kędziora rozegrali pełne 120 minut, podobnie jak w ekipie "Koniczynek" były zawodnik Lechii Gdańsk i Legii Warszawa Serb Filip Mladenovic, który także wykorzystał jeden z rzutów karnych.

- Trzykrotnie obronione jedenastki były na zamknięcie meczu przez PAOK, więc wielki szacunek dla naszego bramkarza, że wytrzymywał - komentował wyczyn polskiego bramkarza jeden z użytkowników portalu X (dawniej Twitter).

W zaplanowanym na 18 maja finale rywalem Panathinaikosu będzie Aris Saloniki bądź Panetolikos. Drugie spotkanie półfinałowe dopiero na początku następnego miesiąca. Początek starci 6 marca o godz. 18:00.

(PAP/opracowanie własne)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Piłkarze polskiej reprezentacji, jak większość osób posiadają swoich czworonożnych przyjaciół. Kto poza żonami i dziećmi dotrzymuje im kroku w dni wolne od treningów oraz meczów? Przedstawiamy LISTĘ psiaków, które trafiły pod skrzydła piłkarzy i podążają za nimi w każdej wolnej chwili. Jakie rasy są najpopularniejsze wśród zawodników? Kliknij w strzałkę w prawo i zobacz pupili naszych piłkarzy!

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze reprezentacji Polski i ic...