Puchar Polski: dogrywka w Słubicach, gorzowscy trzecioligowcy zgodnie z planem

Paweł Górski
Warta Gorzów pewnie pokonała niespodziankę poprzedniej rundy, Asa Pieski
Warta Gorzów pewnie pokonała niespodziankę poprzedniej rundy, Asa Pieski Bogusław Sacharczuk
Za nami trzecia, ostatnia już runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu gorzowskiego. Najciekawiej było w pojedynku Polonii Słubice z Lubuszaninem Drezdenko, który rozstrzygnął się dopiero po dogrywce.

W Słubicach spotkały się dwie czołowe drużyny IV ligi – miejscowa Osiedle Sady Polonia mierzyła się z liderującym Lubuszaninem Drezdenko. Na początku drugiej połowy wynik na korzyść gości otworzył Łukasz Zagdański, ale gospodarze nie zamierzali się poddawać. W doliczonym czasie gry rzutem na taśmę wyrównał Oliwier Begier. Ten sam zawodnik okazał się kluczowy również w dogrywce, gdyż w 116 minucie wykorzystał rzut karny i wprowadził Polonię do 1/8 finału.

W kolejnej rundzie zameldowali się także dwaj gorzowscy trzecioligowcy. AstroEnergy Warta bez większych problemów pokonała B-klasowego Asa Pieski 6:1, natomiast Stilon wygrał z Meprozetem Stare Kurowo 2:0. Awans wywalczyły również rezerwy Warty oraz Budowlani Murzynowo. Przedstawiciel gorzowskiej okręgówki po wymianie ciosów pokonał Celulozę Kostrzyn nad Odrą 4:3. Bez gry awansowali z kolei Czarni Browar Witnica, którzy trafili na wolny los.

Mecze 1/8 finału zostaną rozegrane już na szczeblu wojewódzkim, a więc wspólnie zagrają w niej drużyny z północy i południa. Tę rundę zaplanowano na początek kwietnia 2024.

Wyniki trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu gorzowskiego:

• Osiedle Sady Polonia Słubice – Lubuszanin Drezdenko 2:1 pd. (bramki: O. Begier 2 – Zagdański)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – AstroEnergy Warta II Gorzów 0:2 (Rozalik, Sobański)
  • Budowlani Murzynowo – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 4:3 (Dzięgielewski 2, Dudek, Oliveira – Żytyński, Tomkiewicz, Misun)
  • As Pieski – AstroEnergy Warta Gorzów 1:6 (Kuklewski – Duda 2, Bielawski, Majerczyk, Walków, Babiak)
  • Meprozet Stare Kurowo – Stilon Gorzów 0:2 (Kopeć, Drozdowicz)
  • wolny los: Czarni Browar Witnica