Puchar Polski: Gryf Słupsk odpadł. Pogoń Lębork gra dalej [zdjęcia]

sten
Do dwóch dogrywek doszło w spotkaniach 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski w województwie pomorskim, a w jednym z tych przypadków nawet do karnych.

Nie obronią Regionalnego Pucharu Polski piłkarze Gryfa Słupsk, którzy po rzutach karnych ulegli trzecioligowemu GKS Przodkowo 5:6. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a po dogrywce 2:2. Do dalszych gier przeszła Pogoń Lębork, która po dogrywce pokonała Anioły Garczegorze 2:0.

Gryfitów już w pierwszej minucie chciał zaskoczyć strzałem Gołuński, ale dobrze spisał się Michał Kędzia, który wybił piłkę na rzut rożny. Jednak właśnie po nim i to bezpośrednio gola uzyskał Krzysztof Bułka. Gryfici grali niepewnie w obronie, ale i goście nie byli w tym lepsi właśnie po ich błędzie wyrównał płaskim strzałem z 16 metrów Łukasz Stasiak. Wcześniej po rzucie wolnym w słupek uderzył Damian Tofil. W drugiej połowie przeważali gryfici. Dwa razy nad poprzeczką strzelał Łukasz Stasiak. Raz zablokowany został Tomas Slusarz.

Gryfici objęli prowadzenie w 93 minucie po trafieniu Stasiaka. Dostał wysokie podanie, przyjął piłkę, minął obrońcę i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił do siatki. Słupszczanom jednak nie udało się dowieźć zwycięstwa. W rzutach karnych ostatecznie jednak ulegli bardziej doświadczonemu zespołowi gości, który jednak przyjechał bez najgroźniejszych swoich napastników.

W Lęborku mecz od samego początku był niezwykle wyrównany, a każda drużyna starała się za wszelką cenę zachować czyste konto. Mimo iż, zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje szanse żadnej ze strony nie udało się przed przerwą zaskoczyć bramkarza przeciwnej drużyny. Po przerwie to zawodnicy gospodarzy lepiej prezentowali się na sztucznej murawie, na której rozgrywane było spotkanie, jednak nie potrafili tej przewagi zamienić na prowadzenie. Potem konieczna była dogrywka, a w niej zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Pogoni Lębork.

GRYF SŁUPSK - GKS PRZODKOWO 2:2 (1:1, 1:1) rzuty karne 5:6

Bramki: 0:1 Krzysztof Bułka (2 - rożny), 1:1 Łukasz Stasiak (33), 2:1 Łukasz Stasiak (93), 2:2 Marcin Budnik (105)

Karne: karne: 0:0 przestrzelił nad poprzeczką Łukasz Cyruk, 1:0 Kacper Jendruch, 1:1 Kacper Rapińczuk, 1:1 Michał Szałek nie strzelił, bramkarz obronił, 1:1 obronił Michał Kędzia strzał Oskara Zmysłowskiego, 2:1 Adrian Mordal, 2:2 bramkarz Patryk Kamola, 2:2 Joseph Amoah nie strzelił, bramkarz obronił), 2:3 Krzysztof Bułka, 3:3 Łukasz Stasiak, 3:4 Kewin Wesołowski, 4:4 Krzysztof Wandzio, 4:5 Adam Gołuński, 5:5 Marcjan Majcher, 5:6 Radosław Robakowski, 5:6 Kacper Bednarczyk nie strzelił, obronił bramkarz

GRYF: Kędzia - D.Więckowski (120 S.Schulz), Szałek, Wandzio, Amoah, Słowiński, Bobrowski (71 Mordal), Jendruch, Slusarz (76 K.Bednarczyk), Tofil (65 M.Majcher), Stasiak.

GKS: Kamola - P.Robakowski, R.Robakowski, Jadanowski (46 Zmysłowski), Zalow (46 Rapińczuk), Bułka, Gołuński, Górski, Jagiełło, Cyruk, K.Wesołowski.

POGOŃ LĘBORK - ANIOŁY GARCZEGORZE 2:0 (0:0, 0:0)

Bramki: 1:0 M. Zanewycz (92), 2:0 M. Ulatowski (98)

POGOŃ: Krasiński – Krzysztofik (56 Zanewycz), Łapigrowski, Musuła, Janowicz, Ulatowski, Szymański, Stankiewicz (53 Nowakowski), Miszkiewicz (90 Waczkowski), Michor (53 Miotk), Kozdra

ANIOŁY: D. Czekirda, T. Zółć, A. Narewski, M. Drzazgowski, B. Tomasewicz (60. A. Grigoryan), M. Staszczuk, Ł. Łapidrowski, A. Kwiatkowski, M. Karpiński (91. K. Czerwionka), D. Sidor (70. B. Stojek) , M. Słumiński.

BYTOVIA II - STOLEM GNIEWINO 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 D. Lisowski (73)

Pozostałe wyniki

Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia 1:6 (0:2), AP Sopot - Olimpia Sztum 3:1 (1:1), Sokół Zblewo - Powiśle Dzierzgoń 2:0 (1:0), Spójnia Sadlinki - Wierzyca Pelplin 0:3 (0:1).

Materiał oryginalny: Puchar Polski: Gryf Słupsk odpadł. Pogoń Lębork gra dalej [zdjęcia] - Głos Pomorza