Łukasz Pado
Łukasz Pado
Tak wyglądał w środę stadion Jedności Niechobrz
Tak wyglądał w środę stadion Jedności Niechobrz Jedność Niechobrz
Tylko kilka z blisko dwudziestu zaplanowanych na środę meczów Regionalnego Fortuna Pucharu Polski na Podkarpaciu udało się rozegrać. Ponad połowę z nich przełożono na przyszły tydzień.

Jedność Niechobrz opublikowała zdjęcia ze stadionu w mediach społecznościowych. Znaczna część boiska była pokryta taflą wody. Ze zrozumiałych przyczyn zaplanowany tam mecz ze Stalą II Rzeszów w ramach 3 rundy Regionalnego PP podokręgów Rzeszów/Dębica został odwołany i przełożony na 7 października. Podobnie kroki podjęło kilka innych klubów.

Bez problemu udało się rozegrać pojedyncze mecze w okręgu Krosno, gdzie Czarni Jasło rozbili na wyjeździe Zorzę Łęki Dukielskie 5:1. Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniosła w Zbydniowie Siarka Tarnobrzeg. Drużyna trenera Grzegorza Opalińskiego wygrała z zespołem z klasy B 11:0.

W podokręgach Rzeszów/Dębica odbyły się tylko cztery z piętnastu spotkań. Na murawę piłkarze wybiegli tylko w Rzeszowie (w Przybyszówce i na Słocinie), Chmielniku i Dzikowcu. Niespodzianką można uznać wygraną A-klasowej drużyny Heiro Rzeszów z występującym w klasie O Wisłokiem Czarna.

Wyniki środowych meczów Regionalnego Fortuna Pucharu Polski

Okręg Krosno - 3 runda:
Zorza Łęki Dukielskie – Czarni Jasło 1:5 (1:2)
A. Wilk 45 – Setlak 32-karny, Kiełtyka 43-karny, 61, Kulish 52, Sowa 72-karny.

Podokręgi Rzeszów/Dębica * 3 runda:

Przybyszówka Rzeszów - Wisłok Wiśniowa 3:9 (2:5)
Kopeć, Zabawski, Wojtanowski - Nowak cztery, Złotek dwie, Maik, Zięba, Peret;

Heiro Rzeszów - Wisłok Czarna 2:2 (0:1), w karnych 8:7,
Ryba 87, Głowacz 90 - samobójcza 30, Obuch 75.

Zryw Dzikowiec - Izolator Boguchwała 1:10 (0:6)
Kosiorowski 75 - Worosz 17, 22, 35, Dudek 10, 31, i Buda 24, 54, Mazur 57, Edosomwan 65, Daniel 71;

Galicja Chmielnik - Grunwald Rzeszów 1:4 (0:2)
K. Bajda 61 - Malak 20, Jajko 44, Szpala 60-karny, Bartnicki 62;

Mecze: Strumyk Malawa - Resovia II, Stal Łańcut - Głogovia Głogów Młp., Jedność Niechobrz - Stal II Rzeszów, Olchovia Olchowa - Igloopol Dębica, Piast Wolica Piaskowa - Legion Pilzno, Czarni Trześń - Sokół Kolbuszowa Dolna, Smoczanka Mielec - Stal II Mielec, LKS Głowaczowa - Błękitni Ropczyce, Grunwald Padew Narodowa - Stal III Mielec przełożono na 7 października.

Drużyny Watkem Korona Rzeszów i Lechia Sędziszów oddały swoje mecze walkowerem, bez gry awans wywalczył zatem Strug Tyczyn i Włókniarz Rakszawa.