Rekord Widzewa. Rywal z Warszawy też wygrał 4:1. Starcie mistrzów w Łodzi

Dariusz Kuczmera
Widzewiacy wygrali w Łowiczu 4:1 bez boskiej pomocy
Widzewiacy wygrali w Łowiczu 4:1 bez boskiej pomocy Jarosław Kosmatka
4:0 z Ełkiem i 4:0 z Turem - to najwyższe zwycięstwa piłkarzy Widzewa przy al. Piłsudskiego. W środę łodzianie odnieśli najwyższe wyjazdowe zwycięstwo.

Do tej pory rekordowe było 3:1 nad Drwęcą w Nowym Mieście. Gospodarze mieli doskonałe okazje, ale gola zdobyli goście. W 27 minucie Princewill Okachi sfaulował w rogu pola karnego Marka Zuziaka i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Mateusz Michalski. Wcześniej Widzew mógł prowadzić 1:0 po strzale Kacpra Falona, ale piłka trafiła w słupek bramki Pelikana. Dużo pracy miał debiutant Patryk Orzeł, na którego w tym meczu postawił trener Marcin Płuska.

W drugiej połowie często widzewiacy atakowali bramkę Pelikana, tę bramkę za którą całą trybunę wypełnili kibice lidera z Łodzi. Efektownie prezentowała się widzewska trybuna w Łowiczu. Mieli fani drużyny Widzewa powody do radości w 55 minucie. Piotr Gawlik mało zdecydowanie atakował Marka Zuziaka, który podciągnął pod pole karne i zza niego, przy narożniku postanowił ostro strzelić z lewej nogi i podkręcona piłka wpadła do bramki. Debiutant Patryk Orzeł nie miał szans. Jak zauważyli wnikliwi komentatorzy z Arkadiuszem Stolarkiem na czele, ten gol padł o godzinie 19.10. Słusznie zauważył drugi komentator Dariusz Postolski: - Trzeba mecze rozpoczynać o godzinie 18.

Łowiczanie wykazywali dużą ochotę do gry, bo przed meczem prezes Zbigniew Czerbniak obiecał swym piłkarzom wyższe premie za pokonanie tak renomowanego rywala, jakim jest Widzew.

W 73 minucie Patryk Orzeł obronił strzał Marka Zuziaka. Wcześniej odważnie zaatakował Maciej Balik, w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał piłkarza Pelikana obrońca Radosław Sylwestrzak.

Na pięć minut przed końcem w polu karnym Daniela Mąkę faulował Daniel Bończak. Jedenastkę strzelał poszkodowany i choć Patryk Orzeł odbił piłkę, to jednak ta wpadła do siatki.

A na tym nie koniec. 88 minuta. Doskonała akcja Bartłomieja Niedzieli, podanie do Marka Zuziaka i strzał. Piłkę wbił do siatki z bliska Robert Demjan. Nastąpiło rozprężenie w szeregach Widzewa i Michał Wrzesiński wykorzystał niezdecydowanie łodzian i z bliska zdobył honorowego gola. W sobotę o 18, a nie o 19.10, Widzew gra w Sercu Łodzi z Polonią. Ostatni mecz środowej kolejki: Polonia Warszawa - Warta Sieradz 4:1 (Marcin Bochenek 26, Rafał Zembrowski 54, Tomasz Chałas 56, Piotr Maślanka 78 - Wiktor Płaneta 81).

Widzew i Polonia to byli mistrzowie Polski. Widzew zdobył cztery tytuły w 1981, 1982, 1996, 1997 roku, a Polonia Warszawa w 1946 i 2000 roku.

Pelikan Łowicz - Widzew Łódź 1:4 (0:1)

Gole: 0:1 Mateusz Michalski (27-karny), 0:2 Marek Zuziak (55), 0:3 Daniel Mąka (85-karny), 0:4 Robert Demjan (88), 1:4 Michał Wrzesiński (90+3). Sędzia: Tomasz Skopiński (Skierniewice). Widzów: 3.000.

Pelikan: Patryk Orzeł - Piotr Gawlik, Bartosz Broniarekl, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Mycka (60, Maciej Balik), Daniel Dybiec, Princewill Okachi, Rafał Parobczyk (29, Daniel Bończak), Kamil Kuczak, Michał Wrzesiński, Jakub Bistuła (60, Michał Adamczyk). Trener: Marcin Płuska.

Widzew: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zielenieckil, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski (78, Daniel Mąka), Dario Kristo (87, Marcel Pięczek), Maciej Kazimierowicz (77, Michał Miller), Marek Zuziak, Kacper Falon (55, Marcin Pieńkowski), Robert Demjan. Trener: Franciszek Smuda.