Remis 3:3 piłkarek UKS SMS Łódź. Za tydzień startuje Orlen Ekstraliga

Dariusz Kuczmera
Trener Marek Chojnacki
Piłkarki UKS SMS rozegrały ostatni sparing przed startem Orlen Ekstraligi.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego zmierzyły się z innym przedstawicielem kobiecej elity - APLG Gdańsk. Rywalki po rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce w tabeli ekstraligi. Łodzianki są na piątym miejscu. Wmeczu ligowym łodzianki przegrały w Gdańsku 0:1.
W meczu sparingowym gra również była wyrównana. Padł wynik 3:3. Dwie bramki dla łodzianek strzeliła Karolina Majda, jedną Natalia Rohn. Bramki dla gdańszczanek: Clarissa Kirsch-Downs 2 i Venessa Mazur.
Łodzianki grały w składzie: Monika Sowalska - Julita Wietrzykowska, Daria Sokołowska, Milena Kowalska, Sandra Kowalska, Dominika Gąsieniec, Magdalena Dąbrowska, Jana Urakova, Klaudia Maciejko, Paulina Filipczak, Karolina Majda. Rezerwowe: Natalia Rohn, Jesica Raczkowska, Paulina Żygota.
Łodzianki zagrały osłabione brakiem czterech kadrowiczek. Z kadrą U-19 przebywała w Portugalii Oliwia Bałdyga. Zaliczyła 90 minut w meczu z Węgrami (3:0). Na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji w Marbelli w Hiszpanii przebywają Oliwia Domin, Nadia Krezyman i Wiktoria Zieniewicz. Polki przegrały w pierwszym meczu 1:4. W tym meczu całe 90 minut zaliczyła Wiktoria Zieniewicz, a od 81 minuty grała Nadia Krezyman. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę.
Runda wiosenna ekstraligi rozpocznie się 2 marca. UKSSMS gra u siebie z Pogonią Tczew. Dzień wcześniej odbędzie się losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski.