Rooney, Asprilla, Benzema i inni czyli najlepsze debiuty w Lidze Mistrzów (WIDEO)

mgs
Wraz z nadejściem nowej edycji Ligi Mistrzów, wielkie europejskie kluby w wielu przypadkach przystąpią do rozgrywek z zawodnikami w składzie, którzy po raz pierwszy na własnej skórze będą mogli posmakować magii Champions League. Neymar, Fernando Llorente bądź Marquinhos, przed każdym z nich stoi szansa na debiut w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych Starego Kontynentu. Historia zna wiele przypadków kiedy to piłkarze już w swoich pierwszych meczach Ligi Mistrzów dobitnie zaznaczali swoja obecność na boisku, poznaj więc najlepsze debiuty w historii LM!

TONY WATT (Celtic Glasgow)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Celtic 2-1 FC Barcelona, sezon 2012/13

Co zrobił w debiucie? Strzelił gola Barcelonie, który dał Celtom zwycięstwo w tym spotkaniu.

JUAN CULIO ( CFR 1907 Cluj)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: AS Roma 1-2 CFR 1907 Cluj, sezon 2008/09

Co zrobił w debiucie? Strzelił pierwszego w historii gola dla Cluj w Lidze Mistrzów w meczu przeciwko AS Romie.

THOMAS MULLER (Bayern Monachium)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Bayern Monachium 7-1 Sporting Lizbona (2008/09)

Co zrobił w debiucie? Strzelił ostatnią, siódmą bramkę dla Bayernu w 90 minucie spotkania ze Sportingiem Lizbona.

(Gol Mullera od od minuty 1:33)

ROBERTO SOLDADO (Real Madryt)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Real Madryt 2-1 Olympiacos, sezon 2005/06

Co zrobił w debiucie? Strzelił drugą dla Realu bramkę w meczu fazy grupowej z Olympiacosem.

(Bramka Soldado od minuty 2:16)

KARIM BENZEMA (Olympique Lyon)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Olympique Lyon 2-1 Rosenborg, sezon 2005/06

Co zrobił w debiucie? Zdobył pierwszego gola w 33. minucie meczu fazy grupowej z Rosenborgiem.

WAYNE ROONEY (Manchester United)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Manchester United 6-2 Fenerbahce Stambuł, sezon 2004/05

Co zrobił w debiucie? Ustrzelił hat-tricka w meczu fazy grupowej z Fenerbahce, bramki zdobył w kolejno 17., 28. i 54. minucie spotkania.

GIOURKAS SEITARIDIS (Panathinaikos Ateny)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Panathinaikos 1 - 1 Manchester United, sezon 2000/01

Co zrobił w debiucie? Zdobył bramkę z 25 metrów w meczu fazy grupowej z Manchesterm, pokonując przy tym jednego z najlepszych bramkarzy w historii, Fabiana Bartheza

FAUSTINO ASPRILLA (Newcastle United)

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów: Newcastle United 3 - 2 FC Barcelona, sezon 1997/98

Co zrobił w debiucie? Ustrzelił hat-tricka w meczu fazy grupowej przeciwko Barcelonie.