Ruch Chorzów dostał dwa rzuty karne i zremisował mecz ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Śląskim. Zespół Jacka Magiery znowu liderem

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów rozegrał pierwszy mecz w roli gospodarza na Stadionie Śląskim. Dzięki walce i gorącemu wsparciu ponad 29 tys. kibiców zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2, dwukrotnie goniąc wynik po rzutach karnych. Goście dzięki podziałowi punktów odzyskali fotel lidera.

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:2

29 089 osób - to oficjalna frekwencja z sobotniego meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ruch przeniósł się na niego z Gliwic, w których korzystał z gościny Piasta od początku sezonu. Resztę dogra już bliżej Cichej.

W Kotle Czarownic zabrakło kibiców Śląska. Póki co ogłoszono bowiem przetarg na budowę sektora gości. Do tego czasu Ruch będzie mieć na trybunach wyłączność.

Mecz był niezwykle emocjonujący. Śląsk prędko objął prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Podanie od Petra Schwarza głową wykończył Łukasz Bejger.

Gospodarz miał jednak szczęście do rzutów karnych. Sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy podyktował dwie jedenastki dla beniaminka; oba za uderzenie w twarz. Przed przerwą po raz pierwszy trafił Daniel Szczepan.

Jaja w PKO Ekstraklasie. Piłkarz Ruchu Chorzów stracił... spodnie. Konrad Kasolik jak Marcin Wasilewski

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław Canal+ Sport

Pod koniec pierwszej połowy Śląsk ponownie objął prowadzenie. Składną akcję, w której uczestniczyło kilku zawodników zakończył Nahuel Leiva. Najładniejsza okazała się w tym wszystkim asysta Patricka Olsena.

Gdy niektórzy kibice Ruchu zaczęli tracić nadzieję, wtedy wychodzący z bramki Rafał Leszczyński zdemolował w powietrzu skaczącego do piłki Daniela Szczepana. Arbiter przyznał jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany, ustalając tym samym wynik na 2:2.

W końcówce meczu wielu piłkarzom, ale też członkom sztabów szkoleniowych puściły nerwy. W konsekwencji dwóch żółtych kartek z czerwoną wyleciał Petr Pokorny, pomocnik Śląska.

Dla Śląska to dziesiąty mecz z rzędu bez porażki (osiem zwycięstw i dwa remisy). Zespół Jacka Magiery połowicznie wykorzystał dzisiaj potknięcie Jagiellonii Białystok w Szczecinie. Gdyby wygrał, przewaga w tabeli wzrosłaby bowiem do trzech punktów, a nie do jednego.

• Kacper Michalski - 3
  • Tomasz Wójtowicz - 3, (Przemysław Szur - bez oceny)
  • Szymon Szymański - 3, (Juliusz Letniowski - 2)
  • Tomas Podstawski - 3
  • Tomasz Swędrowski - 2, (Michał Feliks - 3)