Samobój Blaža Vrhovca w meczu ze Śląskiem Wrocław [WIDEO]

Tomasz Górski
canal_ sport
PKO Ekstraklasa. W pierwszym sobotnim meczu Ekstraklasy Śląsk Wrocław prowadzi do przerwy z Górnikiem Zabrze (2:0). Pierwszą bramka dla gospodarzy była trafieniem samobójczym niedawno pozyskanego Blaža Vrhovca.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Do Górnika Zabrze Blaž Vrhovec, który jest środkowym pomocnikiem, przyszedł na początku września. Ma na koncie 5 występów w reprezentacji Słowenii. W poprzednim sezonie występował w Anorthosisie Famagusta. Zagrał w sumie w 15 meczach, w tym 11 w lidze (zdobył 2 bramki). Wcześniej, przez 6 sezonów grał w rodzimym NK Mariborze. Z tym klubem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju i wystąpił w Lidze Mistrzów.

Do feralnej sytuacji doszło w 11. minucie. Po zagraniu z prawej strony Nahuel Leiva zgubił na "zamach" Roberta Dadoka, po czym uderzył płasko w stronę dalszego rogu. Tor lotu piłki zmienił jednak Blaz Vrhovec, który niefortunną interwencją zaskoczył Kevina Brolla. Dziewięć minut później płaskim uderzeniem wynik podwyższył Erik Epoxsito.

Gol samobójczy Blaza Vrhovca

To już 12. gol samobójczy w tym sezonie Ekstraklasy, a drugi na koncie Górnika. Wcześniej piłkę do własnej bramki skierował Richard Jensen w meczu z Piastem Gliwice (3:3).