Seniorzy Cracovii gromią młodszych kolegów. Kita strzelcem pierwszej bramki w 2014 roku

Krzysztof Orski
Bartłomiej Dzudzic strzela do kolegów z chorągiewki, tzn. z bazuki....
Bartłomiej Dzudzic strzela do kolegów z chorągiewki, tzn. z bazuki.... Ryszard Kotowski
Tradycyjny Noworoczny Trening Cracovii zakończył się wysokim zwycięstwem pierwszej drużyny „Pasów”, ale pierwszego gola w 2014 roku zdobył gracz Cracovii II, Przemysław Kita, który nominalnie występuje w drużynie trenera Stawowego.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku rezerw „Pasów”, co szybko się opłaciło. W 2. minucie meczu, po dobrze wykonanym rzucie rożnym w idealnej sytuacji znalazł się Przemysław Kita i z bliska nie dał szans Pilarzowi. Tym samym pierwszego gola na polskich boiskach w 2014 roku zdobył gracz rezerw. Mocno podrażniona takim obrotem spraw pierwsza drużyna szybko ruszyła do odrabiania strat.

Zobacz zdjęcia z noworocznego treningu!

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Już w 8. minucie meczu padło wyrównanie a strzelcem gola okazał się Bartłomiej Dudzic. Po tym trafieniu piłkarze „Pasów” zaprezentowali ciekawą cieszynkę. Dudzic wyciągnął z narożnika boiska chorągiewkę i trzymając ją niczym bazookę "strzelał" do swoich kolegów, którzy padali niczym muchy.

Chwilę później Cracovia II miała idealną okazję na ponowne objęcie prowadzenia, ale z rzutu karnego w słupek trafił Kapustka. Minutę później słupek obili także piłkarze pierwszej jedenastki. Do strzelenia gola mało zabrakło Kusiowi.

Do końca pierwszej połowy gry Cracovia I zadała jeszcze dwa ciosy. W 16. minucie fenomenalną akcję całej drużyny wspaniałą podcinką wykończył Marcin Budziński, a chwilę później po akcji Marcina Kusia swojego drugiego gola w meczu strzelił Dudzic.

Na drugą połowę (grano 2x25 minut) Cracovia II wyszła odmieniona. W składzie pojawiło się ośmiu nowych piłkarzy, ale nie zmieniło to obrazu meczu. Podopieczni trenera Stawowego pokazywali kto na co dzień gra w ekstraklasie i spokojnie utrzymywali się przy piłce.

Przewaga została udokumentowana już w 34. minucie, kiedy do pustej bramki piłkę dobił Paweł Jaroszyński. Pod koniec meczu przewaga pierwszej drużyny była już bardzo widoczna. O ile w 44. minucie sytuację sam na sam zmarnował Danielewicz, o tyle minutę później bardzo mocno uderzył Marcin Kuś i ustalił wynik na 5-1.

Nie obyło się także bez incydentów pozaboiskowych. Już po zakończeniu meczu na murawę wbiegły dwie osoby, jednak szybko zostały zatrzymane przez ochronę. Były to jednak zachowania marginalne, ponieważ na trybunach zjawiło się aż 3249 kibiców.

Oto wyniki meczów z okazji noworocznego treningu z ostatnich 58 lat oraz strzelcy goli (za wikipasy.pl):