Sensacyjna Szydłowianka. Zwycięstwa Broni, Energii i Oskara

SzS
Na początku meczu świetną sytuację dla Broni miał Bartłomiej Książek
Na początku meczu świetną sytuację dla Broni miał Bartłomiej Książek Tadeusz Klocek
W środę rozegrana została siódma kolejka czwartej ligi. Największą sensacją jest wygrana Szydłowianki nad niepokonaną Victorią Sulejówek. Wysokiej porażki w Mszczonowie doznała Pilica Białobrzegi.

Broń Radom - Znicz II Pruszków 4:1 (1:0)
Bramki: Czarnecki 39 z karnego, Oziewicz 55, Bojek 87 - Kubicki 73 z karnego.
Broń: Młodziński - Pietralski, Krukowski, Wicik, Dobosz, Nogaj (46 Nowosielski), Oziewicz (63 Więcek), Sałek, Bojek, Książek (46 Leśniewski), Czarnecki.
Już w 3 minucie z bliska nie trafił do siatki Bartłomiej Książek. W 24 minucie kolejnej „setki” nie wykorzystał Arkadiusz Oziewicz. W 39 minucie jeden z piłkarzy dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował dla Broni rzut karny. Po przerwie Broń zmarnowała kilka świetnych okazji. Przy stanie 3:0 sędzia podyktował rzut karny dla gości, który pruszkowianie wykorzystali. Kilka minut później goście jeszcze raz egzekwowali "jedenastkę", ale tym razem Patryk Kubicki nie trafił. Broń potej wygranej powiększyła przewagę nad rywalami.

LKS Promna- Energia Kozienice 3:4 (1:0)
Bramki: Oparcik 27 z karnego, Orłowski 83, Sobkowiak 88 - Putin, 50, Kołodziejczyk 61 z karnego, 90+ 2, Michalski 77.
Promna: Domański - Dąbrowski, Jaśkiewicz, Sobkowiak, Karolewski - Majewski, Stencelewicz, Kulej, Kozicki (64′ Styczyński), Zakrzewski (46′ Orłowski) - Oparcik
Energia: Piaseczny - Fusiek, Janiszewski, Kokosza, Markowski - Pryciak, Michalski, Kalinka, Putin, Kołodziejczyk - Ciupiński
W derbach regionu Promna objęła prowadzenie, ale w drugiej połowie to kozieniczanie wzięli się za odrabianie strat. Zwycięskiego gola strzelili w doliczonym czasie gry.

Proch Pionki - Błonianka Błonie 0:2 (0:0)
Bramki: Niezgoda 59, Schamlewski 90.
Proch: Majos - Czerski, Iwanowski, Kapusta, Jaroszek - Kisiel, Sobieraj, Bawor, Sekuła, Szczepański - Kowalkowski
Niestety piłkarze z Pionek rozegrali kolejny bardzo słaby mecz i porażka z przedostatnią Błonianką.

Szydłowianka Szydłowiec - Victoria Sulejówek 2:1 (0:1)
Bramki: Zagórski 51, Miller 71 - Odunka 69.
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara (78 Łaciak), Drożdżał, Wiatrak, Sadkowski, Szyszka (72′ Lewiński), Koniarczyk (52′ Kalbarczyk), Czarnota (84′ Leszczyński), Zagórski, Menzhega, Miller.
Szydłowianka zaskoczyła rywala i już po 10 minutach mogła prowadzić 2:0. Dwukrotnie Błażej Miller znalazł się przed bramką gości i mógł trafić do siatki. Jeszcze w 45 minucie ponownie Mller spudłował w dogodnej okazji. Po przerwie udało się trafić Zagórskiemu. W zamieszaniu na 10 metrze uderzył z woleja.

Mszczonowianka Mszczonów - Pilica Białobrzegi 4:1 (1:1)
Bramki: Obłuski 7 dla Pilicy.
Pilica: Przyrowski - Janowski, Puton, Jaworski, Kacperkiewicz - Kornacki, Rawski, Hernik, Kacperkiewicz, Obłuski - Skałbania.
W środę rzutem na taśmę Pilica BIałobrzegi potwierdziła do gry dwóch nowych zawodników. Działaczom udało się pozyskać Włodzimierza Putona, 21-letniego pomocnika Radomiaka Radom. Udało się też potwierdzić do gry Mateusza Majewskiego 19-letni pomocnik Gwarka Zabrze.
Już w 7 minucie po ładnej akcji, Pilica objęła prowadzenie po strzale Zbigniewa Obłuskiego. Potem było jednak fatalnie i goście stracili cztery gole.

Orzeł Wierzbica - MKS PIaseczno 0:1 (0:0)
Orzeł: Wnukowski - Reuszel, Ankurowski, Paluch, Abramczyk - Bartosiak, Czarnecki, Stąpór, Miałkowski, Dziurzyński - Śliwiński
Jedyna bramka dla gości padła w 82 minucie po rzucie karnym.

Oskar Przysucha - Start Otwock 4:2 (2:2)
Bramki: P. Gil 11., Madej 34., M. Gil 47, Obuch 58 - Adamiak 7., Karaś 25
Start zaskoczył gospodarzy. Pierwszy zdobył gola, a przed przerwą remisował 2:2. Doświadczenie i lepsza skuteczność sprawiły, że po przerwie przyjezdni nie mieli już nic do powiedzenia.

W innych meczach: Sparta Jazgarzew - KS Raszyn 3:2 (2:1) Bobowski, Francuz - Sieradzki,
Mazur Karczew - KS Konstancin - przełożony ,
Grom Warszawa - Wilga Garwolin-0:0

Materiał oryginalny: Sensacyjna Szydłowianka. Zwycięstwa Broni, Energii i Oskara - Echo Dnia Radomskie